zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Sýrové nugetky s olomouckými tvarůžky a brokolicí
Autor: David Turecký / Tvarůžková kuchařka Sýrové nugetky s olomouckými tvarůžky a brokolicí

Sýrové nugetky s olomouckými tvarůžky a brokolicí

Hodnoceno: 4x
Brokolice je důležitý spojenec, když si hlídáte kila. Patří mezi zeleninu s malým obsahem kalorií a v syrovém stavu obsahuje i velké množství vitaminu C. Pokud se zrovna necítíte na to chroustat ji syrovou, připravte si z ní tyto nugetky s nízkokalorickým sýrem. Jsou navíc pečené zcela bez oleje.
do 30 minut
2 porce

reklama

Suroviny (2 porce)

Postup

  1. Brokolici rozdělte na růžičky, řapík překrojte na více kusů a použijte ho také. Povařte 5 minut v mírně osolené vodě nebo na páře. Slijte, nechte trochu oschnout a vychladnout a nakrájejte nadrobno. Toustový chleba nasekejte v mixéru na čerstvou strouhanku.
  2. Přesuňte brokolici a strouhanku do mísy a přidejte vejce, pokrájené tvarůžkové kousky, nastrouhaný tvrdý sýr a prolisovaný česnek. Promíchejte a nechte směs čtvrt hodiny vychladit v lednici.
  3. Zapněte troubu na 200 stupňů a připravte si plech vyložený pečicím papírem. Navlhčenýma rukama zformujte z brokolicové hmoty menší kousky – nugetky, na jeden je ideální použít zhruba lžíci hmoty. Položte na plech a pečte ve vyhřáté troubě zhruba 15 minut. Ještě teplé hned podávejte. 
Sýrové nugetky s olomouckými tvarůžky a brokolicí
Autor: David Turecký / Tvarůžková kuchařka Sýrové nugetky s olomouckými tvarůžky a brokolicí

reklama

Tvarůžková kuchařka
Daniela Turecká

Autorka připravila kuchařku plnou sladkých i slaných pochoutek z tradičního českého sýra.

Najdete v ní recepty na snídaně, polévky, “hubneme do plavek”, protože tvarůžky jsou bezvadně nízkokalorické, hospodské pochoutky, ale také “posh” pokrmy spárované s vínem.

Nechybí ani překvapivá kapitola sladká, něco málo z historie tradičního českého sýra a návod jakým způsobem tvarůžky upravovat tepelně, i jak je nakládat...

Kniha obsahuje 50 receptů a tentýž počet lákavých fotografií Davida Tureckého.

Vydává nakladatelství Došel karamel v říjnu 2017.

Související témata: brokolice , olomoucké tvarůžky , bez masa , Malá jídla