Daniela Turecká

Sýrové nugetky s olomouckými tvarůžky a brokolicí

Moje hodnocení
7x

Brokolice je důležitý spojenec, když si hlídáte kila. Patří mezi zeleninu s malým obsahem kalorií a v syrovém stavu obsahuje i velké množství vitaminu C. Pokud se zrovna necítíte na to chroustat ji syrovou, připravte si z ní tyto nugetky s nízkokalorickým sýrem. Jsou navíc pečené zcela bez oleje.

2 porce
30 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Brokolici rozdělte na růžičky, řapík překrojte na více kusů a použijte ho také. Povařte 5 minut v mírně osolené vodě nebo na páře. Slijte, nechte trochu oschnout a vychladnout a nakrájejte nadrobno. Toustový chleba nasekejte v mixéru na čerstvou strouhanku.
  2. Přesuňte brokolici a strouhanku do mísy a přidejte vejce, pokrájené tvarůžkové kousky, nastrouhaný tvrdý sýr a prolisovaný česnek. Promíchejte a nechte směs čtvrt hodiny vychladit v lednici.
  3. Zapněte troubu na 200 stupňů a připravte si plech vyložený pečicím papírem. Navlhčenýma rukama zformujte z brokolicové hmoty menší kousky – nugetky, na jeden je ideální použít zhruba lžíci hmoty. Položte na plech a pečte ve vyhřáté troubě zhruba 15 minut. Ještě teplé hned podávejte.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Daniela Turecká

Naložto Daniela Turecká

Někdo si recepty píše do šuplíku, někdo je uzamyká do sklenice, a to by byla vlastně škoda…. Ať už je dno sklenice naplněno méně či více,  nebylo by to ono, kdybyste si recepty dobře uleželé nemohli sami vyzkoušet a hlavně, a to je důležité, taky je ochutnat.

Proto pro Vás Daniela, autorka nakládacích kuchařek Nalož to a Nakládačka na večné časy, přichystala tak trochu jiné, neotřelé koštovačky ze skla, které se do kuchařek třeba nevešly, ale byla by to škoda, si je syslit doma…

A když už se do nakládání pustíte, můžou se vám hodit sklenice, štítky, provázky a další stylové proprietky, které najdete na webu Naložto.


Přečtěte si také

Recepty