zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Sváteční dezerty: velikonoční mrkvový dort
Autor: Cat & Cook Sváteční dezerty: velikonoční mrkvový dort

Sváteční dezerty: velikonoční mrkvový dort

Hodnoceno: 0x
K Velikonocům tradičně patří vejce a mrkev. A právě mrkvový dortík si můžete upéct hezky doma! Překvapíte tím nejen nejmenší členy rodiny, ale i starší zástupce. ;)
nad 2 hodiny

Článek

Mrkvovo-kokosový dort s tvarohovým krémem Foto:

15 receptů na nejlepší mrkvové moučníky

Mrkvové dorty a koláče si během pár let vydobyly pevné místo v nabídce cukráren a kaváren a stejnou oblibu si získaly v domácích podmínkách. A není se co divit, nasládlá...

reklama

Suroviny

Na 2 korpusy (průměr 17–19 cm)

Krém:

Postup

 1. Vejce si vyndejte z lednice a nechte je minimálně hodinu stát v pokojové teplotě, ideálně je nechte z lednice přes noc. Troubu si předehřejte na 180 °C.
 2. Dvě menší formy vymažte máslem a vyložte pečicím papírem. Nejdříve si vystřihněte kolečko ve tvaru vnitřního obvodu formy. Poté vystřihněte 2 dlouhé kusy, které mají výšku minimálně jako forma a z jedné strany ji nastříhejte do hloubky pouze asi 1 cm.
 3. Poté vezměte tento papír a nastříhanou stranou směrem dolů nalepte na vnitřní stranu formy. Nastříhané části vám dovolí s papírem lépe pohybovat. Správně umístěný papír má nastříhané části na dně formy dokola. Na takto připravený boční papír dejte kolečko, které si ještě pro jistotu ze spodní strany namažte máslem, aby na dně dobře drželo.
 4. V jedné míse smíchejte mouku, sodu, kypřicí prášek, sůl, skořici a dejte stranou. Vejce šlehejte asi 1 minutu v robotu (K nástavec) nebo ručním šlehačem, poté asi natřikrát zašlehejte cukr a vyšlehejte do pěny. Bude to trvat asi 7 minut.
 5. Vejce s cukrem musí být našlehaná tak, že nestékají z vařečky a barva bude světlounce hnědá. Poté pomalu přilévejte máslo, vanilku a na nejnižší otáčky opatrně přidávejte mouku (v případě ručního šlehače použijte na zapracování mouky už jen vařečku). Nakonec přidejte ořechy a mrkev a ručně promíchejte.
 6. Takto hotové těsto nalijte do forem a dejte péct do vyhřáté trouby na 25–30 minut.
 7. Zda je korpus hotový, poznáte tak, že do středu zapíchnete špejli, která je po vytažení čistá. Korpusy nechte zchladnout a poté opatrně vyndejte na mřížku. Nejlepší je nechat korpusy odpočinout do druhého dne a poté zdobit krémem.
 8. Krém: Máslo pokojové teploty šlehejte samotné asi 7 minut. Po této době bude krásně našlehané, světlé a bude lahodně vonět.
 9. Nyní po 2 lžících přidávejte mascarpone. Vždy počkejte, dokud se mascarpone nespojí s máslem a až poté přidejte další porci. Mezitím do krému kápněte vanilkovou esenci. Nakonec prosejte pudrový cukr podle chuti a promíchejte.
 10. Kompletace: Korpusy podélně rozřízněte (seřízněte vypouklé vršky) a promažte postupně krémem. Každý korpus můžete pomazat i slaným karamelem, ale není to nutné.
 11. Nakonec dort zahlaďte kolem dokola a dejte ztuhnout do lednice. Po 30 minutách ho přelijte ve vodní lázni rozpuštěnou čokoládou a opatrně poklaďte čokoládovými velikonočními vejci. Dejte opět zatuhnout do lednice a za hodinu je hotovo.

Sváteční dezerty: velikonoční mrkvový dort 2 Foto:

Sváteční dezerty: velikonoční mrkvový dort 3 Foto: Sváteční dezerty: velikonoční mrkvový dort; foto: Cat & Cook

Cat & Cook Foto:

Cat & Cook

Na blogování nejvíce miluji čas strávený v kuchyni, jsem kuchařka a cukrářka každým coulem!

Můj blog klade velký důraz na kvalitu, ráda ve svých receptech popisuji původ tradičních jídel, kuchařských postupů a surovin. Naleznete zde tipy na dobré restaurace, potraviny i kuchyňské náčiní.

V blogování mi pomáhá moje chlupatá Minda – nelekejte se – jedná se o moji perskou kočku, proto název Cat & Cook  :-)

catandcook.cz alias Ivana Jindřichová

reklama