zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Studená polévka gazpacho s avokádem
Autor: My Cooking Diary Studená polévka gazpacho s avokádem

Studená polévka gazpacho s avokádem

Hodnoceno: 0x
Spousta zeleniny a bylinek, vše rozmixované – a za chvíli je hotovo. Málokdo chce v tomto počasí vymýšlet složité recepty s hodinovými přípravami. Osvědčená polévka ve studené verzi je proto správnou volbou. :)
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Okurku, chilli, papriku (chilli i papriku bez semínek), šalotku i rajčata omyjte a nakrájejte nahrubo. Stejně tak omyjte, oloupejte a nakrájejte mango.
  2. Oloupejte česnek a všechno společně dejte do mixéru. Přidejte bylinky, všechny omáčky, trochu soli a pepře a začněte mixovat.
  3. Záleží na vás, jak dlouho bude mixování probíhat. Někdo má rád úplně jemnou konzistenci, někdo spíš hrubší.
  4. Po prvním rozmixování směs ochutnejte a dochuťte solí, pepřem, citronem a případně javorovým sirupem, pokud je potřeba.
  5. Pokud polévku mixujete dlouho, můžete se stát, že pak už nebude kvůli výkonu mixéru moc studená.
  6. Doporučujeme buď už během mixování přidat led (polévka bude pak zároveň i malinko řidší), nebo ji pak dejte ještě na chvíli do lednice.
  7. Hotovou polévku ozdobte nakrájeným avokádem, opečenými slunečnicovými semínky, chilli a bylinkami.

Studená polévka gazpacho s avokádem Foto: Studená polévka gazpacho s avokádem Foto: Studená polévka gazpacho s avokádem Foto: Studená polévka gazpacho s avokádem Foto: Studená polévka gazpacho s avokádem; foto: My Cooking Diary

Nejchutnější deník

My Cooking Diary Foto:

My Cooking Diary jsem si původně založila na Facebooku pro kamarády, které zajímalo, co jím, když hubnu. Postupem času se začali na blog přidávat i další čtenáři a dávali mi najevo, že to co dělám, je baví. Založila jsem si proto svojí vlastní webovou stránku, aby recepty byly přehlednější, a od té doby mám oficiálně blog.

Snažím se moje čtenáře inspirovat ke zdravějšímu životnímu stylu, takže mimo fotek jídel přidávám na svůj Instagram i fotky toho, jak cvičím. Ke zdravému životnímu stylu patří ale taky zdravý rozum, takže nejsem nijak extrémní a snažím se kombinovat sem tam i nějaká méně zdravá jídla. Ráda taky se čtenáři sdílím svoje zážitky z cest, takže na blogu najdete i rubriku cestování. Momentálně pracuji na své první kuchařce, která bude obsahovat recepty na celý měsíc.

Kačí, My Cooking Diary

reklama

Související témata: rajčata , avokádo , Polévky , Mexická kuchyně