návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Špíz z marinované zeleniny s kuřetem

4 porce
do 1 hodiny
Špíz z marinované zeleniny s kuřetem
Špíz z marinované zeleniny s kuřetem Autor: Knorr
Masové špízy jsou oblíbený způsob, jak připravit maso i přílohu najednou tak, aby si navzájem předaly své chutě. Můžete je grilovat na venkovním ohništi nebo si je připravit doma na pánvi. Do přípravy zapojte děti, bude je to bavit a o to raději nakonec snědí i grilovanou zeleninu :)
Reklama
Reklama

Postup

  1. Kuřecí prsa nakrájejte podélně na půlky a poté každý plátek na čtyři velké kusy.
  2. Obě papriky nakrájejte na kostky podobné velikosti jako kusy kuřete. Cibuli šalotku oloupejte a přeřežte ji napůl, cuketu nakrájejte na centimetrová kolečka.
  3. Knorr Bohatý bujón Kuřecí rozpusťte v 0,5 litru vlažné vody a přidejte česnek, oregano, olivový olej a worcestrovou omáčkou.
  4. Celou marinádu přelijte do misky, přidejte všechnu zeleninu, maso a posekané bylinky. Vše důkladně zamíchejte a nechte odležet nejméně hodinu.
  5. Následně napichujte na špízy maso střídavě se zelenou, červenou paprikou, cuketou a šalotkami.
  6. Špízy restujte na pánvi nebo grilujte 4–5 minut na každé straně a polévejte je zbytkem marinády. Servírujte s oblíbenými přílohami, např. pečenými brambory nebo rýží.
Reklama

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama