zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Slepované ořechové hvězdičky
Autor: Pěkně vypečený blog Slepované ořechové hvězdičky

Slepované ořechové hvězdičky

Hodnoceno: 0x
Toto cukroví můžete vykrajovat do libovolných tvarů a slepovat vaším oblíbeným krémem, například tím máslovým. Ten se totiž k ořechovému cukroví hodí mnohem více než marmeláda.
do 1 hodiny
4 velké plechy porce

Článek

Vánoční perníčky Foto:

12 nejlepších receptů na tradiční české vánoční cukroví

Pečení cukroví je přímo celonárodní sport. Druhů, které pečeme, je téměř nepočítaně, některé domácí cukrářky jich zvládnou až 20 různých. A i když je výběr receptů široký,...

reklama

Postup

  1. Ze všech ingrediencí vypracujte hladké těsto, které dejte minimálně na půl hodiny odpočinout do lednice (klidně ho nechejte v lednici i přes noc).
  2. Elektrickou horkovzdušnou troubu předehřejte na 170 °C.
  3. Plechy vyložte pečicím papírem. Pracovní plochu lehce posypte moukou a rozválejte těsto.
  4. Vykrajujte libovolné tvary, které pak pečte 8–10 minut. Hotové a vychladlé kousky slepujte připraveným krémem z uvedených ingrediencí.

Slepované ořechové hvězdičky 2 Foto: Slepované ořechové hvězdičky; foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

reklama