zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Salát z fenyklu, špenátu a černé quinoy s grapefruitem
Autor: Zeleninová kuchařka Salát z fenyklu, špenátu a černé quinoy s grapefruitem

Salát z fenyklu, špenátu a černé quinoy s grapefruitem

Hodnoceno: 2x
Quinoa je vydatná pseudoobilovina a její bílkoviny obsahují vyvážený poměr všech esenciálních aminokyselin. Černá quinoa je křupavější a má výraznější oříškovou chuť než její světlá příbuzná a skvěle tak vyniká s jemným špenátem, nasládlým fenyklem a hořkým grepem.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Quinou dobře propláchněte, zalijte 1,5násobným množstvím vody a přiveďte k varu. Ztlumte a na mírném stupni vařte zhruba 15 minut. Přiklopte pokličkou, odstavte a nechte 20 minut dojít. Vsypte ji do mísy a nechte vychladnout.
  2. Grep oloupejte a rozdělte na měsíčky. Cibuli, avokádo, fenykl a špenát nakrájejte na libovolné kousky. Vsypte ke quinoe, zastříkněte citrusovou šťávou, osolte, opepřete a promíchejte.
  3. Suroviny na dresink promíchejte v mističce a přelijte přes salát. Posypte opraženými piniemi.

PRIMA TIP: Znáte panenský med? Pochází z nově vystavěných a včelí matkou nezanesených plástů, a tak neobsahuje zbytkový cukr po zimování ani rezidua po včelách či jejich povinném přeléčení. Je naprosto čistý, mnohem jemnější, voňavější, chutnější než běžný med a podléhá později krystalizaci. Šéfkuchař Petr Klíma ho kupuje od Jiřího Smolíka, který chová včely v malé vísce Honezovice na západě Čech.

Zeleninová kuchařka Foto:

Seznamte se: PETR KLÍMA

Osm let pracuje jako šéfkuchař dejvické restaurace Country Life, ve které vaří hlavně z farmářské zeleniny. Kromě kvality potravin dbá na jejich čerstvost, ale také lokálnost.

Propojuje kuchyni českou i světovou, kterou poznal při svých cestách po Novém Zélandu, krátké stáži ve Francii a především na britských ostrovech, kde strávil 5 let.

Vymyslel stovky zdravých receptů bez masa a plných zajímavých superpotravin, které můžete ochutnat v restauraci nebo je vyzkoušet díky jeho Zeleninové kuchařce nebo blogu www.greenwayfood.cz, kam většinu jídel i sám fotí.

Kuchařku vydalo nakladatelství Smart Press.

 

 

reklama