zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rychlá večeře: Zeleninová směs s tymiánem a sázenými vejci
Autor: Rychlé večeře pro školáky Rychlá večeře: Zeleninová směs s tymiánem a sázenými vejci

Rychlá večeře: Zeleninová směs s tymiánem a sázenými vejci

Hodnoceno: 4x
Tento recept je jako stvořený pro zpracování zbytků! Do této pestré směsi se dá použít jakákoli zelenina, kterou máte po ruce, například zbytky uvařené růžičkové kapusty, brokolice nebo cherry rajčata. Uvařenou zeleninu je možné přidat během posledních pár minut stejně jako konzervované luštěniny. Zbytky vařených steaků, kuřete, vepřového nebo kousků lososa jídlu dodají bílkoviny.
do 30 minut
4–6 porce

reklama

Postup

  1. Ve velké nepřilnavé pánvi ohřejte na střední až vysokou teplotu 3 lžíce olivového oleje. Přidejte cibuli a brambory, důkladně osolte a opepřete a smažte zhruba 12 minut, dokud brambory nezměknou a nezezlátnou. Přidejte česnek a smažte ještě zhruba 2 minuty, dokud česnek nezměkne. Přendejte směs do mísy.
  2. Pánev neotírejte a znovu ji zahřejte na střední až vysokou teplotu. Ohřejte v pánvi 2 lžíce olivového oleje a přidejte houby. Osolte, opepřete a smažte zhruba 4 minuty, dokud houby nezměknou a neztmavnou. Přendejte houby do mísy s bramborami.
  3. Pánev opět neotírejte a ještě jednou ji zahřejte na střední až vysokou teplotu. Ohřejte v horké pánvi zbylé 2 lžíce olivového oleje a přidejte cukety a papriku. Osolte, opepřete a smažte zhruba 4 minuty, dokud zelenina nezměkne. Vraťte do pánve brambory a houby a všechno smíchejte. Přidejte tymián a vařte zhruba 2 minuty, dokud se všechny přísady neprohřejí. Osolte, opepřete a na nízkou teplotu udržujte jídlo v teple.
  4. V nepřilnavé pánvi rozpusťte na střední až vysokou teplotu máslo. Rozklepněte do pánve 3 vejce a smažte je 4–5 minut, dokud nebudou zčásti tuhá a zčásti tekutá. Přendejte naběračkou zeleninovou směs na talíře a obracečkou navrch umístěte vejce. Ihned podávejte.
Rychlá večeře: Zeleninová směs s tymiánem a sázenými vejci
Autor: Rychlé večeře pro školáky Rychlá večeře: Zeleninová směs s tymiánem a sázenými vejci

reklama