reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Ryba na pánvi s kurkumou a koprem
Autor: Just Spice Ryba na pánvi s kurkumou a koprem

Ryba na pánvi s kurkumou a koprem

Hodnoceno: 1x
Tento recept na mníka jsme si půjčili od šéfkuchaře Luka Nguyena. Je ukázkou toho, jak báječně chutná jednoduchá vietnamská kuchyně. Kombinace kurkumy a čerstvého kopru vás příjemně překvapí. Rybu podávejte na tenkých rýžových nudlích.
do 1 hodiny
4–6 porce

reklama

Postup

  1. Pokrájete rybu na 4 cm kousky, dejte do mísy.
  2. Dejte bílé části jarních cibulek a česnek do hmoždíře, rozetřete na pastu. Přidejte kurkumu, kari, jogurt, rybí omáčku, cukr, 2 lžíce oleje a třetinu nahrubo posekaného kopru. Přidejte k rybě a dobře promíchejte. Zakryjte a nechte v lednici marinovat 1 hodinu.
  3. Mezitím tence pokrájejte zelené části cibulek. Pánev rozehřejte na střední teplotu. Přidejte zbylý olej a smažte kousky ryby po každé straně 30 vteřin. Přelijte rybu vývarem a vařte 3–5 minut. Rybu vyndejte z pánve a zastříkněte šťávou z citronu.
  4. Smíchejte fazolové výhonky, zelenou jarní cibulku a zbylý kopr s uvařenými nudlemi. Nudle rozdělte do misek, na ně dejte rybu s trochou omáčky a podávejte.

S kořením kolem světa

Just SpiceMožná jste na tom jako my, máte rádi pestrou světovou kuchyni a leccos vám při vaření chybí. A možná jste při cestách po světě byli fascinovaní kořením na tržištích, tím pestrobarevným kaleidoskopem plným vůní. Mnohokrát jsme si z cest přivezli „něco“, o čem jsme vůbec nevěděli, nač to použít. A doma jsme hledali recepty.

Vášeň pro cestování a vášeň pro dobré jídlo je důvodem, proč jsme založili JUST SPICE, e-shop plný chutí, vůní a barev a hlavně plný koření. Na dobrém jídle záleží. A také záleží na detailu. Tedy na koření, se kterým vaříte. Přivážíme pro vás špičkové koření z celého světa, vyzkoušejte ten rozdíl.

reklama