zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pusinky s pošírovanou hruškou
Autor: Thinkstock Pusinky s pošírovanou hruškou

Pusinky s pošírovanou hruškou

Hodnoceno: 0x
Pusinky či chcete-li mini pavlovy jsou půvabnou tečkou za každou slavnostní večeří a přes svůj profesionální vzhled je připravíte opravdu snadno – australský „pavlovovský“ trik s přidáním škrobu a octa udrží sněhové těsto pevné a vláčné.
do 1 hodiny
18 porcí

Pošírované hrušky jsou elegantní zimní tečkou, ale použít samozřejmě můžete jakékoliv ovoce a/nebo klasické dozdobení šlehačkou.

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Bílky se solí vyšlehejte, až se vytvoří pevné špičky, ale sníh ještě nebude úplně tuhý. Za stálého šlehání k němu po lžících přidávejte cukr a šlehejte, až získáte tuhý, lesklý sníh. Posypte ho škrobem, zakapte vanilkovým extraktem a octem a stěrkou je opatrně zatřete do sněhu.
  2. Tři plechy vyložte papírem na pečení a nakreslete si na něj kolečka o průměru 10 cm, třeba podle sklenice patřičné velikosti. Do kroužků naneste lžící sníh tak, aby byly vyplněné a u okrajů o něco vyšší – lžící udělejte uprostřed mělký důlek.
  3. Vložte do trouby, její teplotu snižte na 150 °C a pusinky pečte 30 minut. Troubu vypněte a pusinky v ní ponechte dalších 30 minut a pak je vyndejte z trouby. I s papírem je přesuňte na drátěnou mřížku k vychladnutí.
  4. Zatímco pusinky chladnou, hrušky oloupejte a vykrajovačem z nich vykrojte jaderník, stopku ponechte. V kastrolu je zalijte vodou tak, aby byly pokryté, vodu oslaďte a na mírném stupni je vařte asi 15 minut, až zvláční, ale zůstanou ještě pevné. Maliny s trochou vody a cukru a rozvařte a rozvar protřete sítkem, abyste odstranili případné pecičky. Je-li rozvar moc řídký, promíchejte ho s trochou zavařeniny. Na každou pusinku posaďte hrušku a přelijte ji malinovým rozvarem.

Pusinky s pošírovanou hruškou  Foto: Pusinky s pošírovanou hruškou; foto: Thinkstock

Přečtěte si historii nejslavnějšího sněhového dezertu:

reklama