zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Polévka z bílých fazolí
Autor: Kitchen Story Polévka z bílých fazolí

Polévka z bílých fazolí

Hodnoceno: 1x
Vypadá skvěle, je rychlá, ale především výborně chutná. Rozhodně se tedy hodí mít plechovku bílých fazolí vždy po ruce. Výsledná polévka vás zahřeje a perfektně nasytí.
do 30 minut
4 porce

Článek

Fazolová polévka Jókai Foto:

12 x hustá fazolová polévka, která zasytí!

Polévky jsou pro podzimní období typické – krémové se řadí mezi naprosté favority. Na Freshi najdete i řadu skvělých receptů s fazolemi, takže nechybějí ani hřejivé...

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Hrnec s olejem rozehřejte na středním plameni. Přidejte fenyklová semínka a restujte asi minutu, dokud se hezky nerozvoní.
  2. Cibuli a česnek zbavte slupky a nakrájejte na tenké plátky. Stejně tak nakrájejte i fenykl. Nejdříve do hrnce přidejte cibuli a po chvíli přidejte i nakrájený fenykl a česnek. Restujte tak dlouho dokud zelenina nezačne zlátnout.
  3. Fazole z plechovky opláchněte pod studenou vodou a přidejte do hrnce. Zalijte 800 ml vývaru, osolte, opepřete a nechte vařit asi 10 minut.
  4. Polévku rozmixujte pomocí tyčového mixéru, pokud se vám zdá polévka příliš hustá, přidejte zbylý vývar. Ochuťte vinným octem a pro zjemnění použijte smetanu.

Polévka z bílých fazolí 2 Foto: Polévka z bílých fazolí; foto: Kitchen Story

KITCHEN STORY

… aneb manželé v kuchyni!

Mariku a Jiřího Kučovy spojil nejen svazek manželský, ale i společný koníček, láska k jídlu a vaření. Ten postupně přerostl v jeden z mnoha oblíbených blogů s názvem Kitchen Story. A ten postupně přerostl v tak mimořádně úspěšný projekt, že se mu Marika rozhodla věnovat na plný úvazek. A to celé teď přerostlo v první společnou krásně napsanou a s citem nafocenou kuchařku s názvem Manželé kuchyni…

Vzhledem k Jiřího diagnóze Crohnovy nemoci jsou v ní recepty bezlepkové a bez laktózy, ale i ty klasické. „Rozhodně nejsou nijak dietní, ale určitě jsou zdravější, lehčí, ale poctivé a vymýšlené s respektem k tomu, co zrovna roste a dozrává,“ říká o ní manželská dvojice, pro kterou se vaření a předávání kulinárních zkušeností stalo součástí života.

Kitchen Story II. Foto:

reklama