zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Peruánská kuřecí polévka aquadito s koriandrem a quinoou
Peruánská kuřecí polévka aquadito s koriandrem a quinoou

Peruánská kuřecí polévka aquadito s koriandrem a quinoou

Hodnoceno: 0x
Tato polévka nadchne všechny milovníky aromatické bylinky. Silná chuť koriandru je v ní ukotvena hedvábností kuřecího vývaru a energickým nábojem limety a chilli. Quinoa sice do tradičního aquadita nepatří, ale skvěle se do ní hodí – spojí se tak dvě nejslavnější peruánské chuti v jedné misce.
do 1 hodiny
2–3 porce

reklama

Postup

  1. Z koriandru odstraňte konce stonků. Zbývající stonky nakrájejte nahrubo, lístky odložte na později.
  2. Koriandrové stonky, cibuli, česnek a 2 lžíce olivového oleje rozdrťte v robotu na pastu. Na středním plameni rozehřejte hrnec. Vložte koriandrovou pastu a opékejte asi 3 minuty, aby cibule a česnek změkly.
  3. Vlijte vývar, přiveďte k varu, přidejte quinou, přiklopte a zvolna vařte 15 minut. Pokud máte syrové maso, přidejte ho do hrnce spolu s quinoou. Po 15 minutách nebo když jsou quinoa i maso hotové, vyjměte maso a natrhejte ho pomocí dvou vidliček.
  4. Do hrnce nasypte mražený hrášek a vraťte natrhané kuřecí maso. Důkladně prohřejte, aby polévka byla vroucí.
  5. Ve vhodném hmoždíři (nekovovém) utlučte nebo v robotu rozmixujte na pastu odložené koriandrové lístky (pár jich můžete ještě odložit na ozdobu), zbývající olivový olej a sůl. Před podáváním vmíchejte do polévky koriandrovou pastu.
  6. Quinoové aqadito servírujte s klínky limety a chilli papričkou podle chuti, máte-li rádi ostřejší jídla.

Peruánská kuřecí polévka aquadito s koriandrem a quinoou  Foto: Peruánská kuřecí polévka aquadito s koriandrem a quinoou

Uložit

reklama