zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Párečky v kukuřici aneb corn dogs
Autor: L.A.CREATIVE FOOD Párečky v kukuřici aneb corn dogs

Párečky v kukuřici aneb corn dogs

Hodnoceno: 0x
Hot dogs čili párky v rohlíku jsou oblíbenou dětskou kratochvílí, i když všichni víme, jaký postoj by měly k fast foodu zaujímat. Uvedená verze je nepochybně zdravější už z toho důvodu, že na ni určitě použijete kvalitní suroviny. A tuhle zprávu děti určitě pochopí!
do 30 minut
14 porcí

Článek

Minipárečky se sezamem Foto:

Pořádáte dětskou párty? Máme pro vás 14 tipů na skvělé občerstvení!

Pokud plánujete dětskou párty pro starší děti, určitě můžete popustit uzdu své kuchařské fantazii, trochu přimhouřit oko nad některými pamlsky a připravit pro ratolesti...

reklama

Postup

  1. Každý páreček rozkrojte napříč na poloviny a do řezné plochy zapíchněte lízátkové dřívko. Párečky důkladně otřete papírovou utěrkou, aby byly suché.
  2. V míse promíchejte kukuřičnou a běžnou mouku, cukr, prášek do pečiva a sůl. V hrnku prošlehejte vejce s mlékem. Vlijte k suché směsi a promíchejte. (Je dobré těstíčko přelít do vyšší nádoby, párečky se pak budou lépe namáčet.)
  3. V silnostěnné vyšší pánvi nebo kastrolu zahřejte vysokou vrstvu oleje – corn dogs se smaží v tukové lázni. Připravte si mělkou misku vyloženou papírovými utěrkami.
  4. Párečky obalujte v těstíčku a přebytek zlehka oklepejte, pak je smažte v horkém oleji dozlatova, asi minutu, pak nechte okapat přebytečný olej. Corn dogs ihned podávejte.

Párečky v kukuřici aneb corn dogs  Foto: Párečky v kukuřici aneb corn dogs; foto: L.A.CREATIVE FOOD

reklama