zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Omeleta s tvarohem a uzeným lososem
Autor: Jak jíme zdravě na jaře Omeleta s tvarohem a uzeným lososem

Omeleta s tvarohem a uzeným lososem

Hodnoceno: 6x
Dokonalá víkendová snídaně nebo pracovní oběd, i když z kanceláře do kuchyně ujdete pár kroků. Tvaroh je méně tučný než čerstvý sýr nebo crème fraîche, s kterým se uzený losos zpravidla podává na bagelu. Dochuťte tvaroh bylinkami a rozdíl v chuti téměř nepoznáte. A když už jste pár kalorií ušetřili, dopřejte si sklenku šampaňského nebo sektu, který se k této výjimečné omeletě skvěle hodí.
do 30 minut
533 kcal
3 porce

reklama

Postup

  1. Cibuli oloupejte a nakrájejte na menší měsíčky. Zalijte ji v misce jablečným octem a nechte chvíli marinovat. 
  2. Ve větší míse prošlehejte vidličkou nebo zlehka metličkou vejce, mléko, sůl a pepř. Na nepřilnavé pánvi rozehřejte 1 lžičku olivového oleje, vlijte do pánve třetinu vaječné směsi (zhruba 120 g) a opékejte 3 minuty na středním stupni. Pomocí obracečky omeletu otočte a opékejte ji ještě 30 sekund. Stejným způsobem připravte zbylé dvě omelety. 
  3. Tvaroh rozmíchejte s pažitkou a špetkou soli dohladka. Upečené omelety potřete pažitkovým tvarohem a poklaďte uzeným lososem a marinovanou cibulí. Posypte výhonky ředkvičky a podávejte s plátkem chleba. 
Omeleta s tvarohem a uzeným lososem
Autor: Jak jíme zdravě na jaře Omeleta s tvarohem a uzeným lososem

reklama

Jak jíme zdravě na jaře
Petr Novák, Barbora Lundgren, Barbora Hlubučková

Poslední kniha ze série Jíme zdravě po celý rok představuje jarní sezonu v celé její kráse čerstvých bylin, první zeleniny, různých salátů a drobného ovoce. Barevnost a vitaminy dodávají i klíčky a mikrozelenina, kterou si můžete vypěstovat i v truhlíku za oknem.

Petr Novák, Barbora Lundgren a Barbora Hlubučková, autoři populárního blogu Fitrecepty i zdravých kuchařek, opět dokázali, že kreativita a chuť jíst zdravě a zároveň lahodně je nepochybně možná, stačí jen chtít.

Jimezdrave.cz

Související témata: omeleta , vejce , uzený losos , tvaroh , Malá jídla