zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mrkvový dort s tvarohovou čepicí
Autor: profimedia.cz Mrkvový dort s tvarohovou čepicí

Mrkvový dort s tvarohovou čepicí

Hodnoceno: 3x
Díky nastrouhané mrkvi bude dort vláčný a šťavnatý.
do 1,5 hodiny
1 dort porce

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 160 °C. Koláčovou formu o průměru 20 cm vyložte po stěnách i dnu dvojitou vrstvou pečicího papíru.
  2. Nechte si stranou pár vlašských ořechů na ozdobení a zbytek nadrobno nasekejte. Mouku, skořici a jedlou sodu smíchejte v míse. Vmíchejte cukr, hrozinky a nasekané ořechy. Mrkev nahrubo nastrouhejte a vmíchejte do suchých ingrediencí.
  3. Vyšlehejte dohromady slunečnicový olej, vejce a mléko. Nalijte směs do suchých ingrediencí a dobře promíchejte.
  4. Lžící přendejte těsto do připravené formy. Pečte na střední příčce trouby 1¼ – 1½ hodiny nebo dokud se těsto veprostřed nezvedne a po vytažení nezůstane zapíchnutá špejle čistá. Vyndejte dort z trouby a nechte ho chladnout ve formě asi 15 minut, pak ho vyndejte z formy a nechte úplně vystydnout.
  5. Měkký tvaroh dejte do mísy, přidejte vanilkový extrakt a vyšlehejte do hladké hmoty. Všlehejte moučkový cukr a krémem potřete povrch dortu. Připravené ořechy nahrubo nasekejte a posypte jimi tvarohový krém. Dort uchovávejte v ledničce a zkonzumujte do dvou dnů. Před podáváním ho nechte dojít do pokojové teploty.
  6. PRIMA TIP: Připravíte-li si dort dopředu a budete ho mít v ledničce, ořechy na povrchu nejspíš navlhnou a změknou. Proto je lepší jimi dort ozdobit až před podáváním.

Mrkvový dort s tvarohovou čepicí  Foto:

Mrkvový dort s tvarohovou čepicí, foto: Profimedia.cz

Další skvělé recepty z jarních surovin jako je karotka, chřest, hrášek, medvědí česnek či špenát, najdete v novém čísle časopisu Prima FRESH, který je právě v prodeji:

Prima FRESH jaro 2015

Přivítejte jaro s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama