zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mandlový piškotový dort s malinami
Autor: isifa.com Mandlový piškotový dort s malinami

Mandlový piškotový dort s malinami

Hodnoceno: 12x
Dort plný mandlí zasypaný čerstvými malinami? Co víc si přát. Tato lahůdka je tak dobrá, že u jednoho kousku určitě nezůstanete. Máme pro vás připravený mandlový piškotový dort!
do 2 hodin
12–16 porcí

reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 180 °C, u plynové na stupeň 4.
  2. Piškot: Vejce, cukr a mandlový extrakt vyšlehejte, nejlépe ve stolním mixéru, až bude směs hustá a světlá a neodkapává, když ji z mixéru naberete. Na povrch vyšlehané směsi nasypte mouku a kukuřičný škrob a jemně promíchejte.
  3. Do mísy se směsí přidejte mleté mandle a máslo nalijte po okrajích, potom opatrně vmíchejte do směsi tak, aby se vše spojilo, ale dávejte pozor, aby se směs nesrazila.
  4. Směs rozdělte do připravených forem – formy můžete převážit, pokud si chcete být jistí, že je v každé stejné množství. Pečte uprostřed trouby 20–25 minut nebo až se hmota zvedne a na dotek je uprostřed pružná. Vyndejte obě poloviny z trouby a nechte je alespoň 10 minut chladnout ve formách, potom je vyndejte a nechte stranou úplně vychladnout.
  5. Příprava sirupu: Do malého kastrolu nalijte 4 lžíce vody a přidejte cukr. Na mírném ohni míchejte, dokud se cukr úplně nerozpustí. Zvyšte teplotu a prudce vařte asi 1 minutu, potom dejte z plotny. Nechte sirup asi 5 minut chladnout a potom vmíchejte třešňový likér. Ještě teplý sirup naneste mašlovačkou na oba teplé díly korpusu a nechte vsáknout.
  6. Náplň: Rozmačkejte maliny s 1 lžící moučkového cukru a třešňovým likérem. Vyšlehejte krém spolu s se zbývající lžící moučkového cukru, až se budou dělat špičky, potom jej vmíchejte do rozmačkaných malin.
  7. Malinovým krémem spojte oba díly piškotu.
  8. Ozdobení: Krém vyšlehejte tak, aby se dělaly špičky, a potom ho naneste na vršek a strany piškotu. Na vrchní vrstvu lehce natlačte mandlové hobliny.
  9. Maliny naaranžujte na vršek piškotu a zasněžte moučkovým cukrem těsně před podáváním.

 

Mandlový piškotový dort s malinami Foto: isifa.com

Mandlový piškotový dort s malinami Foto: isifa.com

Mandlový piškotový dort s malinami Foto: isifa.com

Mandlový piškotový dort s malinami. Foto: isifa.com

reklama