zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuřecí prsa s žampiony
Kuřecí prsa s žampiony

Kuřecí prsa se žampiony

Hodnoceno: 13x
Kuřecí prsa v krémové omáčce se žampiony jsou skvělým jídlem na zahřátí. Pokud navíc přidáte víc chilli vloček, teplo vám bude o to větší! :)
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Paličkou na maso lehce naklepejte kuřecí prsa. Posypejte špetkou soli a pepřem z obou stran.
  2. V míse smíchejte kuřecí vývar, prolisovaný česnek, chilli vločky a tymián.
  3. Kovovou mřízku v troubě posuňte do spodní třetiny a troubu předehřejte na 190 °C.
  4. V pánvi na středně vysokém plameni rozehřejte jednu lžíci oleje: v takové pánvi, kterou můžete dát do trouby. Přisypejte žampiony a restujte dohněda asi 3–4 minuty. Poté je přendejte na talíř.
  5. Rozehřejte na pánvi zbývající lžíci oleje a zatáhněte maso z obou stran (vždy po dobu asi 2–3 minut na jedné straně). Vůbec nevadí, že maso není úplně hotové, dopeče se v troubě. Vyndejte z pánve a přendejte na talíř.
  6. Snižte plamen a přisypejte do pánve šalotku s připravenou směsí z vývaru. Vařečkou seškrábněte připečeniny z pánve a promíchejte. Omáčku redukujte asi 8–10 minut, případně dokud nezbyde na přibližně 1/3 hrnku.
  7. Jakmile zhoustne, sundejte z plamene, přidejte máslo a míchejte, dokud se nerozpustí. Když je pánev mimo žár, přidejte smetanu, žampiony a promíchejte.
  8. Pánev vraťte na plotnu asi na 30 sekund, ale omáčka se nesmí vařit. Opět pánev sundejte z plotny, vraťte do ní kuřecí prsa a přelijte je omáčkou i svrchu.
  9. Vložte do trouby na 5–8 minut, dokud nebudou prsíčka úplně propečená. Servírujte posypaná petrželkou. 

Kuřecí prsa s žampiony 2 Foto: Kuřecí prsa se žampiony; foto: littlespicejar.com

reklama