návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Křehké sušenky s čajem matcha

Hodnoceno: 0x
1 plech porce
do 1 hodiny
Křehké sušenky s čajem matcha
Autor: Johana Pošová / Moje sladká kuchařka Křehké sušenky s čajem matcha
Okouzlující barvu a jemnou chuť docílíte u těchto křehkých sušenek přídavkem práškového zeleného japonského čaje matcha.

DALŠÍ ORIGINÁLNÍ SLADKÉ RECEPTY NAJDETE V KNIZE MOJE SLADKÁ KUCHAŘKA:

Článek

Moje sladká kuchařka  Foto:

Moje sladká kuchařka pro všechny, kdo milují sladké!

Právě vyšla první kniha z edice Prima Fresh – Moje sladká kuchařka: 76 originálních receptů pro radost z pečení. Tváří kuchařky se stala Gábina Kratochvílová, Česká Miss...

Suroviny (1 plech porce)

Postup

  1. Nejlépe v robotu utřete pádlovým nástavcem máslo s moučkovým cukrem do světlé nadýchané pěny. Přidejte žloutek a zatřete ho.
  2. Prosejte mouku, sůl, mandle a čaj matcha do středně velké misky, aby ve směsi nebyly hrudky. Vsypte naráz do robotu a promíchejte s máslovou směsí, aby vznikla hrouda těsta.
  3. Těsto vyklopte na kus fólie a její pomocí vytvarujte do válečku o průměru asi 5 cm. Pevně zabalte do fólie a dejte nejméně na 40 minut na mrazák. Mezitím předehřejte troubu na 180 °C a plech vyložte pečicím papírem.
  4. Váleček těsta rozbalte a obalte ho v cukru nebo odkrojte polovinu a jen tu obalte v cukru. Velmi ostrým nožem krájejte z těsta plátky a klaďte je na plech. Pečte asi 9 minut, až zezlátnou. Nechte je vychladnout na mřížce a ty neobalené v cukru lehce poprašte vločkovou solí – senzačně zvýrazní a odpíchne jejich chuť.

Křehké sušenky s čajem matcha  Foto: Křehké sušenky s čajem matcha; foto: Johana Pošová/Moje sladká kuchařka