zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Koláčky s červenou cibulí a kozím sýrem
Autor: isifa.com Koláčky s červenou cibulí a kozím sýrem

Koláčky s červenou cibulí a kozím sýrem

Hodnoceno: 0x
Tyto koláčky jsou výborné jako předkrm, zvláště máte-li rádi cibuli. Pečením červená cibule zkaramelizuje a získá neuvěřitelně plnou nasládlou chuť, kterou skvěle doplní výrazný kozí sýr.
do 10 minut

reklama

Postup

  1. Košíčky: do formiček vložte listové těsto a pomocí vidličky je dobře namačkejte na dno. Těsto vyložte pečicím papírem a formy vysypte fazolemi. Pečte 15 minut v troubě na 200 °C, potom vyndejte fazole a papír a pečte dalších 5–10 minut. Ujistěte se, že je těsto úplně propečené.
  2. Náplň: v pánvi rozehřejte 15 ml oleje a polovinu másla. Přidejte cibuli, přikryjte pánev pokličkou a asi 15 minut vařte na mírném plameni. Občas promíchejte. Sundejte pokličku, přidejte hnědý cukr a nechte vařit, dokud cibule nezačne karamelizovat. Přidejte balzamiko a sójovou omáčku a nechte vařit, dokud se tekutina nevypaří. Dochuťte solí a pepřem.
  3. V jiné pánvi rozpalte 30 ml olivového oleje a zbytek másla. Přidejte houby a česnek a opékejte asi 6 minut, dokud houby nezačnou hezky hnědnout. Potom je přidejte spolu s petrželkou k cibuli.
  4. Košíčky naplňte směsí, navrch každého položte dvě kolečka kozího sýra a pokapejte zbytkem olivového oleje. Koláčky pečte asi 5–8 minut, dokud sýr nezačne hnědnout.

Koláčky s červenou cibulí a kozím sýrem Foto: isifa.com

Koláčky s červenou cibulí a kozím sýrem, foto: isifa.com

reklama