zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kokosové rizoto s hráškem a cuketou
Kokosové rizoto s hráškem a cuketou

Kokosové rizoto s hráškem a cuketou

Hodnoceno: 0x
Tohle je naprosto snové jídlo. Úžasně krémovité, plné chuti, přesto lehké a osvěžující. Rýže vařená v kokosovém mléce má tradiční konzistenci rizota, rozmixované pyré z hrášku s citronovou šťávou a olivovým olejem jídlu dodá ještě více chuti a hutnosti.
do 1,5 hodiny
4–6 porce

reklama

Postup

  1. Do velkého hrnce s poklicí nalijte olivový olej a postavte ho na střední plamen. Přihoďte řapíkatý celer, sůl a pepř a restujte asi 10 minut do změknutí. Přidejte česnek a restujte asi ještě 1 minutu, než přidáte rýži, kokosové mléko, 1,2 l vody, jablečný ocet a citronovou šťávu. Uveďte k varu, pak zmírněte teplotu a mírným varem nechte zaklopené provářet 50 minut, dokud rýže nebude měkká a veškerá tekutina se nevstřebá.
  2. Čas od času poklici nadzvedněte, abyste obsah hrnce zkontrolovali a zamíchali. Možná budete muset v průběhu vaření přidat ještě trochu vody, protože voda se vyváří a vstřebává v závislosti na tvaru konkrétního hrnce a teplotě.
  3. Po 50 minutách zvedněte poklici, přidejte cukety, zamíchejte a nechte 5 minut vařit.
  4. Pak přimíchejte 300 g rozmraženého hrášku, opět zamíchejte a nechte vařit dalších 5 minut. Poté hrnec sejměte z plotny.
  5. Zatímco se cukety a hrášek prohřívají v rizotu, připravte si krémovitou hráškovou směs. Všechny suroviny jen jednoduše vložte do mixéru a rozmixujte zcela dohladka a důkladně dochuťte.
  6. Zamíchejte krémovitou hráškovou směs do rizota, posypte lístky máty a podávejte.

Lahodně s Ellou a přáteli Foto:

LAHODNĚ S ELLOU A PŘÁTELI

Ella Woodward

Pokud máte Ellinu první kuchařku a vaříte podle ní, určitě pravidelně odpovídáte na dotazy, čím to, je že vypadáte tak báječně a mladě a možná po vás ostatní také chtějí recepty na ta dobrá jídla, co si nosíte do práce či do školy.

V nové knize se proto Ella zaměřila na občerstvení pro přátele a vymyslela spoustu zdravých a především výborných receptů pro nejrůznější příležitosti – od společné snídaně přes slavnostní oběd, přátelskou večeři či piknik. Ella umí fantasticky kombinovat chutě, vůně a textury potravin a zároveň dbá i na jejich výživovou hodnotu a vliv na zdraví. S Ellou se k němu projíte.

nakladatelství Omega vyšlo v květnu a má 288 stran.

 

reklama