zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Horký vánoční punč
Autor: Marek Bartoš / Láskominy Horký vánoční punč

Horký vánoční punč s pomerančem

Hodnoceno: 50x
Recept na voňavý a vitamíny nabitý punč uvařím vždy rovnou z dvojité dávky, nechám stát hrnec s naběračkou na plotně a celý Štědrý den postupně všichni upíjíme, pořád víc se radujeme a vánoční stres nemá žádnou šanci. Zkuste to taky!
do 30 minut
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Čaj zalijte horkou vodou a nechte asi 10 minut louhovat. Do hrnce o obsahu 1,5 l vlijte bílé víno a rum. Pomeranče a citrony důkladně omyjte a osušte. Všech pět kostek cukru poctivě třete o pomerančovou kůru, až budou ze všech stran pěkně oranžové a voňavé. Teprve pak je vhoďte do hrnce k rumu a vínu a přilijte vylouhovaný čaj a med.
  2. Pomeranč a citron rozpulte, vymačkejte šťávu a vlijte ji do hrnce. Nakonec pomocí lžíce vydlabejte i dužinu, pokrájejte ji na malé kousky a přidejte do punče. Prohřejte a servírujte.

Horký vánoční punč  Foto:

Horký vánoční punč, foto: Marek Bartoš / Láskominy

Láskominy Denisy Bartošové

Láskominy Foto:

Jedlé i kreativní dárky a skvělé recepty na celý rok

Udělejte svým milovaným radost dárkem s příběhem. Takovým, který je s láskou ručně vyrobený, krásně zabalený a navíc se dá sníst. A nebo darujte samotnou knihu plnou návodů na nazdobené dobroty a inspirace pro tvoření.

Druhá kniha Denisy Bartošové – autorky, která je svou kreativitou a nenechavýma rukama pověstná, by neměla chybět všem těm, kterým není líno vdechnout dobrým nápadům život. Denisa vám pomocí podrobných postupů pomůže vytvořit věci, na které byste si sami možná netroufli, a to za pár chvil i za pár kaček! Nechte promluvit své tvořivé já a darujte blízkým nebo sami sobě ručně vyrobené láskominy!

Více informací o knize najdete na: MojeLaskominy.cz.

Knihu vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

Vánoční hostina s Prima FRESH

Vychutnejte si sváteční hostinu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama

Související témata: punč , vánoční punč , horké nápoje , pomeranč , Nápoje