zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Grilovaná zelenina s dresingem z pečeného česneku
Spouštím video za 5s.

Grilovaná zelenina s dresinkem z pečeného česneku

Hodnoceno: 0x
Šéf Zdeněk myslí i na vegetariány a ukáže vám, jaká zelenina je skvělá na gril, a navíc vám k tomu připraví lahodný česnekový dresink.
do 1 hodiny
4 porce

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! II. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Sledujte každou neděli v 18.00 na Primě! Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

reklama

Postup

  1. Celou paličku česneku rozkrojte napůl. Připravte si alobal, na který nasypte sůl, pokapte ho olivovým olejem, pak na něj položíte česnek okrojenou částí dolů, zabalte a dejte péct na gril.
  2. Z chřestu odkrojte tvrdé konce, čekanku rozkrojte napůl, papriku zbavte jádřince a rozčtvrťte, cuketu nakrájejte na plátky, rajčata rozpůlte. Všechnu zeleninu osolte a opepřete a vložte spolu s houbami na gril.
  3. Na dno mísy nasypte sůl, pepř, nakrájenou petrželku, bazalku a rozmarýn. Potom pokapejte olivovým olejem a citronovou šťávou.
  4. Orestovanou zeleninu obalte ve směsi, kterou jste si připravili v míse.
  5. Teď si připravte dresink: z grilu vyndejte upečený česnek, jednotlivé stroužky oloupejte a spolu s olivovým olejem a solí rozmělněte v hmoždíři. Pak utřený česnek přendejte do mísy a přidejte k němu dva žloutky, citronovou šťávu a pepř. Postupně přilívejte olivový olej a vyšlehejte dresink.
  6. Jako alternativu ke grilované zelenině si připravte ještě zeleninu čerstvou – nakrájejte papriky, rajčata, jarní cibulku, přidejte nakrájené chilli papričky a všechno dohromady promíchejte v míse.

Grilovaná zelenina s dresingem z pečeného česneku Foto:

Grilovaná zelenina s dresingem z pečeného česneku Foto:

Grilovaná zelenina s dresingem z pečeného česneku Foto:

Rozpal to, šéfe! II Foto:

Rozpal to, šéfe! II, foto: archiv Prima

reklama