zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Grilovaná vepřová žebírka na pivu
Autor: Holba Grilovaná vepřová žebírka na pivu

Grilovaná vepřová žebírka na pivu

Hodnoceno: 5x
Příjemné teplé večery přímo volají po letních grilovačkách, zábavě a pobytu na čerstvém vzduchu. Je čas skočit k řezníkovi pro pořádný kus masa, nachladit zásoby piva a rozpálit gril. Máme pro vás inspiraci v podobě receptu na neodolatelná grilovaná vepřová žebra na pivu!
do 2 hodin
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Očištěná a odblaněná žebírka osolte a vložte do velkého hrnce, ve kterém je podlijte trochou vody. Pod pokličkou duste na mírném ohni zhruba hodinu až hodinu a půl. 
  2. Mezitím rozpalte gril a připravte marinádu.
  3. V hrnci smíchejte nadrobno nakrájenou cibuli a česnek s ostatními surovinami a kořením, podlijte pivem a zhruba 15 minut povařte, aby se ingredience spojily a marináda trochu zhoustla.
  4. Podušená žebra pak vydatně potřete marinádou a dejte opéct na rozpálený gril, kde je při občasném otáčení průběžně potírejte zbytkem marinády. 
  5. Zhruba po půl hodině práce rozžhavených uhlíků můžete žebírka naporcovat a podávat.

PRIMA TIP: Pro přípravu měkkých a šťavnatých žeber je ideální variantou nejprve jejich prvotní podušení. Nejenže budou daleko chutnější, ale významně se tím zkrátí i doba grilování, takže zbude více prostoru dát si na chuť jedno orosené.

Grilovaná vepřová žebírka na pivu
Autor: Holba Grilovaná vepřová žebírka na pivu

reklama