zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Funnel cake
Autor: Kublanka.cz Funnel cake

Funnel cake

Hodnoceno: 2x
S tímto sladkým pokrmem se můžete setkat především v USA, kam ho přivezli němečtí a holandští imigranti v 19. století. Je to velmi oblíbený street food a ochutnat ho můžete na různých poutích, festivalech, případně si ho podle tohoto receptu připravte doma!
do 30 minut
6–8 ks porcí

reklama

Postup

  1. Mléko, vanilkový extrakt, vejce a nastrouhanou kůru dáme do menší misky a krátce prošleháme.
  2. Poté do těsta přidáme prosátou mouku s kypřicím práškem, cukrem krupicí a špetkou soli a vymícháme dohladka.
  3. V malé pánvi rozehřejeme cca 5 cm vysokou vrstvu slunečnicového oleje. Cca 1/6 těstíčka vlijeme s pomocí trychtýře ve spirálách do rozpáleného slunečnicového oleje.
  4. Místo trychtýře můžeme použít cukrářský sáček nebo obyčejný igelitový sáček, kterým ustřihneme špičku o průměru zhruba 5 mm. Jakmile začnou okraje spirály zlátnout, obrátíme a smažíme dozlatova z druhé strany.
  5. Usmažené koláčky zbavíme přebytečného oleje na papírových utěrkách. Ihned podáváme pocukrované cukrem moučka a pokapané medem. Místo medu můžeme použít jakoukoliv marmeládu nebo čerstvé ovoce.

Funnel cake 2 Foto:

Funnel cake 3 Foto: Funnel cake; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama

Související témata: Sladké , Americká kuchyně