zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Frankfurtská polévka
Autor: Pradobroty.cz Frankfurtská polévka

Frankfurtská polévka

Hodnoceno: 4x
Jestli existuje nějaká osvědčená polévka, která vás zasytí, je to ta frankfurtská! Je hustá, vydatná a vážně poctivá. Tak se do její přípravy pusťte co nejdříve. :)
do 1 hodiny
3–4 porce

reklama

Suroviny (3–4 porce)

Postup

  1. Cibuli oloupejte a nakrájejte nadrobno. Párky nakrájejte na kolečka. Brambory oloupejte a nakrájejte na malé kostičky.
  2. V hrnci rozpalte sádlo, snižte trochu plamen a orestujte cibulku dozlatova. Poté přihoďte párky a za stálého míchání rovnoměrně opečte.
  3. Zaprašte moukou a minutu restujte. Pak přihoďte papriku a opět restujte asi minutu.
  4. Česnek oloupejte a prolisujte do hrnce, promíchejte a nechte rozvonět. Poté do hrnce přilijte všechen vývar a směs rozmíchejte dohladka (v polévce by neměly být hrudky).
  5. Osolte, opepřete, přiveďte k varu, přihoďte brambory, zakryjte poklicí a vařte 15–20 minut.
  6. Na konci přidejte majoránku, kterou promněte v dlaních, nechte asi minutu prohřát a můžete servírovat.

reklama

Pradobroty
Marcela Prachařová

Lásku k jídlu si hýčkám už od dob, kdy jsem byla malé děvče. Tenkrát mi vařila maminka a školní jídelna. Když jsem vyrostla a osamostatnila se, musela jsem si začít vařit a péct sama. Záhy jsem zjistila, že mě to baví a docela i jde, protože mé výtvory chválí nejen můj muž, ale i kamarádi, známí a kolegové v práci.

V roce 2011 jsem se stala "matkou na mateřské" a abych nebyla intelektuálně nevytížená a z péče o potomstvo se nezbláznila, začala jsem jídlo fotit a založila blog Pradobroty.cz.

Na blogu najdete recepty převážně české a evropské a v 90 % takové, kde náročnost a výsledný efekt stojí v rozumném poměru.

Související témata: Hlavní jídla