zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Cuketový chléb
Autor: Jíme zdravě ve městě i na venkově Cuketový chléb

Cuketový chléb

Hodnoceno: 1x
Cuketa dodá semínkovému chlebu příjemnou vláčnost. Navíc je recept velmi jednoduchý a můžou ho vyzkoušet i ti, kteří mají z pečení tradičního kváskového chleba příliš velký respekt.
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 185 °C.
  2. V míse smíchejte nastrouhanou cuketu, mouku, vejce, semínka, kmín, sůl a pepř. Těsto nalijte do formy typu srnčí hřbet vyložené pečicím papírem. Formu přendejte do trouby a pečte 40–45 minut při 165–175 °C.
  3. Chléb nechte před podáváním vychladnout na mřížce.
Cuketový chléb
Autor: Jíme zdravě ve městě i na venkově Cuketový chléb

reklama

Jíme zdravě ve městě i na venkově

Už potřetí můžete ochutnávat a zkoušet novinky z kuchyně v podání oblíbené kuchařky Jíme zdravě. Tentokrát s podtitulem Příběhy kuchařů, jako jste vy. Trojice mladých studentů totiž protentokrát přišla se zcela novým konceptem kuchařky. V hlavní roli byli totiž fanoušci, kteří pomohli s výběrem, zkoušením a ochutnáváním receptů. V kuchařce najdete tak nejen recepty, ale také příběhy a fotografie lidí, se kterými jídla vařili.

“Slíbili jsme, že připravíme kuchařku podle vašich přání. Tak jsme pracovali 8 měsíců, ujeli 1 438 kilometrů, vařili v osmi kuchyních po různých koutech České republiky,” libují si studenti, tedy konkrétně trio Barbora Kravková, Barbora Hlubučková a Petr Novák.

V novém vydání najdete osm kapitol: Pomalé snídaně, Rychlovky do krabičky, V hlavní roli zelenina, Kvalitní kousek masa, Sladké radosti, Návštěva u babičky, Posezení s přáteli a Víkend v kuchyni.

Kuchařku najdete v knihkupectvích od 25. října, 256 stran za 399 Kč.

Související témata: domácí chléb , semínkový chléb , cuketa , Přílohy