zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čočkový salát s rajčaty a koriandrem
Autor: Kubo Krížo / Bjukitchen Čočkový salát s rajčaty a koriandrem

Čočkový salát s rajčaty a koriandrem

Hodnoceno: 1x
Vyzkoušejte snadný čočkový salát, který si můžete připravit s sebou do práce. Navíc je studený, takže si s ohříváním nemusíte lámat hlavu. Stačí si večer před spaním uvařit trochu čočky a ráno k ní přihodit jen pár rajčátek, olivového oleje, citron a koriandr a šup s tím do krabičky!
do 30 minut
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Do hezké salátové mísy nasypte uvařenou čočku. Cherry rajčátka rozkrájejte na poloviny, jarní cibulku očistěte, nakrájejte ji na tenká kolečka a přidejte k čočce.
  2. Osolte, zakápněte olivovým olejem, šťávou ze dvou citronů a vše dobře promíchejte. Podle chuti přidávejte olivový olej a sůl. Nakonec si nasekejte koriandr nahrubo a přisypte ho k salátu. Tento čočkový salát je skvělý jen tak, ale skvěle se hodí také k rybě.

Čočkový salát s rajčaty a koriandrem 2 Foto:

Čočkový salát s rajčaty a koriandrem 3 Foto:

Čočkový salát s rajčaty a koriandrem  Foto:

Čočkový salát s rajčaty a koriandrem, foto: Kubo Krížo / Bjukitchen

BJUKITCHEN: Kuchařka pro šťastné vaření

Bjukitchen Foto:

Nová kuchařka Bjukitchen je plná receptů, kuchařských tipů, strhující radosti a zajímavých tváří. Přináší návod, jak si najít v jídle zálibu a každodenní štěstí. „Při společném stolování nejde jen o to, jak nasytit žaludky, ale i o umění vychutnat si chvíle, kdy je lidem spolu dobře,“ říká autorka Bára Karpíšková, jejíž radost ze života je nakažlivá.

Ač se svým mužem Tomášem Karpíškem (zakladatel sítě podniků Ambiente) navštívila nejvyhlášenější restaurace světa, zažila kulinářské výlety i vážné diskuse šéfkuchařů nad nejlepšími pokrmy, sama se doma snaží vařit „normálně“. Nemá ráda okázalost a to, když se věci berou příliš vážně. A tak s lehkostí uvaří i z obyčejných surovin, které klidně nakoupí v nejbližší večerce. Stačí jen zapojit fantazii!

„Bjukitchen odráží naše představy o způsobu vaření, který je smysluplný: jednoduchý, efektní, srozumitelný, zábavný a autentický. Výjimečnost receptů spočívá v nápadu, jak z běžného udělat dobré, ne v exkluzivních surovinách,“ dodává Bára.

Více informací najdete na www.bjukitchen.cz.

reklama