zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Cilbir – turecká vejce
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Cilbir – turecká vejce

Çilbir – turecká vejce

Hodnoceno: 1x
Tradiční turecká snídaně s ochuceným jogurtem a pikantním máslem je překvapivá a prudce návyková. Podávejte s dobrým bílým chlebem k namáčení.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. V misce smíchejte jogurt s najemno rozdrceným česnekem a nasekaným koprem. Podle chuti osolte a nechte prozatím stranou v pokojové teplotě.
  2. V malé nepřilnavé pánvi na mírném ohni rozpusťte máslo a zahřívejte, až začne zlátnout – trvá to asi 5 minut. Poté do něj vmíchejte chilli vločky a mletou papriku a stáhněte z ohně.
  3. V širokém kastrolu přiveďte vodu k bodu varu. Jakmile začne vřít, přilijte do ní ocet a zmírněte plamen, aby jen mírně probublávala. Každé vejce vyklepněte do malé misky nebo hrnečku. Vařečkou ve vodě vytvořte jemný vír a do něj opatrně vlijte jedno vejce. Vařte asi 3 minuty a poté ho děrovanou lžící přemístěte do velké mísy, do které jste nalili horkou vodu z kohoutku. Postupně takto uvařte všechna vejce.
  4. Na talíř dejte kopeček ochuceného jogurtu, navrch položte dvě okapaná ztracená vejce, zakapejte chilli máslem a ozdobte zbylým koprem. Podávejte s čerstvým bílým chlebem.
Cilbir – turecká vejce
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Cilbir – turecká vejce

Další nápadité recepty na snídaně z vajec najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH: 

Jarní číslo časopisu Prima FRESH

Jaro je tady! Užijte si ho s čerstvými recepty v novém čísle časopisu Prima FRESH

reklama

Související témata: Cilbir , Malá jídla , Turecká kuchyně