návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Bramborová tortilla se šunkou, salátem a sýrem

5 porcí
do 1 hodiny
Bramborová tortilla se šunkou, salátem a sýrem
Spouštím video za 5s.
Španělské jídlo z brambor a vajec se podává nakrájené na trojúhelníčky jako součást tradičních tapas, ale hodí se zastudena i jako snídaně anebo horké jako výtečná večeře!
Reklama

Kulinární pořad Hrdina kuchyně sledujte každou sobotu na Primě!

Reklama

Postup

  1. Brambory oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Na velké pánvi s vyššími okraji rozehřejte asi 6 lžic oleje a přidejte brambory. Na slabším plamenu brambory smažte asi 20 minut. Občas promíchejte, aby všechny brambory změkly a trochu se opekly. Ke konci přidejte nasekanou cibulku a česnek. Brambory sceďte, dejte do misky a nechte trochu zchladnout.
  2. V misce si rozmíchejte vajíčka, osolte, opepřete a pečlivě promíchejte s bramborami. Prázdnou pánev vraťte na vařič a rozpalte ji na vyšší teplotu. Na pánev vlijte bramborovou směs s vejci. Pár minut smažte – dokud tortilla nezačne mít kolem krajů hustší konzistenci. Nakonec pánev přiklopte dostatečně velkým talířem a obraťte ji tak, abyste tortillu překlopili na talíř. Druhou – neopečenou stranou – ji pak zase vraťte na pánev. Pomocí vařečky můžete tortillu kolem krajů mírně dotvarovat, aby měla hezky kruhový tvar. Vejce by měl být udělaná dotuha, aby byla tortilla pevná.
  3. Na ještě teplou tortillu rozložte sýr, hezky se rozpustí, přidejte plátky šunky, majonézu, listy salátu a plátky rajčat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama