zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Bramborová tortilla se šunkou
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Bramborová tortila

Bramborová tortilla se šunkou, salátem a sýrem

Hodnoceno: 3x
Španělské jídlo z brambor a vajec se podává nakrájené na trojúhelníčky jako součást tradičních tapas, ale hodí se zastudena i jako snídaně anebo horké jako výtečná večeře!
do 1 hodiny
5 porcí

Kulinární pořad Hrdina kuchyně sledujte každou sobotu na Primě!

reklama

Postup

  1. Brambory oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Na velké pánvi s vyššími okraji rozehřejte asi 6 lžic oleje a přidejte brambory. Na slabším plamenu brambory smažte asi 20 minut. Občas promíchejte, aby všechny brambory změkly a trochu se opekly. Ke konci přidejte nasekanou cibulku a česnek. Brambory sceďte, dejte do misky a nechte trochu zchladnout.
  2. V misce si rozmíchejte vajíčka, osolte, opepřete a pečlivě promíchejte s bramborami. Prázdnou pánev vraťte na vařič a rozpalte ji na vyšší teplotu. Na pánev vlijte bramborovou směs s vejci. Pár minut smažte – dokud tortilla nezačne mít kolem krajů hustší konzistenci. Nakonec pánev přiklopte dostatečně velkým talířem a obraťte ji tak, abyste tortillu překlopili na talíř. Druhou – neopečenou stranou – ji pak zase vraťte na pánev. Pomocí vařečky můžete tortillu kolem krajů mírně dotvarovat, aby měla hezky kruhový tvar. Vejce by měl být udělaná dotuha, aby byla tortilla pevná.
  3. Na ještě teplou tortillu rozložte sýr, hezky se rozpustí, přidejte plátky šunky, majonézu, listy salátu a plátky rajčat.

reklama

Sledujte celou epizodu