Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Mrkvový krém

4-6 porce
do 30 minut
Mrkvová polévka
Mrkvová polévka Autor: Tereza Sychrová FOODLOVER.CZ
Krémové polévky jsou vděčné a velmi oblíbené. Vyzkoušejte výtečnou variantu z mrkve a brambor, které dodá skvělou chuť kari pasta, čerstvý zázvor a šťáva z citronu a pomeranče.
Reklama

Phillips HR7958 Foto:

Příprava krémových polévek je velmi snadná a rychlá. Stačí nakrájet suroviny, uvařit je, dochutit, a pak už potřebujete jen výkonný mixér, který vše promění v lahodnou polévku.

Já jsem pracovala s robotem Phillips HR7958, který má mixér s nádobou s velkým objemem 1,25 litru s odnímatelným nožem, který se díky tomu snadno čistí.

Ocenila jsem i 7 rychlostí a pulzní režim, díky kterému máte nad mixováním maximální kontrolu.

Více informací o robotu najdete na stránkách www.phillips.cz.

 

Reklama

Postup

  1. Mrkev a brambory si nechte nakrájet v robotu na silnější plátky. Na olivovém oleji orestujte mrkev s chilli papričkou, přihoďte brambory. Zalijte vývarem a nechte vařit cca. 20 minut - dokud mrkev i brambory nebudou krásně měkké.
  2. Vylovte zázvor, v mixéru vše rozmixujte na hladký a hustý krém. Dobře osolte, opepřete a zjemněte smetanou, krátce provařte a nakonec dochuťte citronovou a pomerančovou šťávou.
Reklama

Mrkvová polévka 3 Foto:

Mrkvová polévka  Foto:

Mrkvová polévka                                                          Foto: Tereza Sychrová, FOODLOVER.CZ

Kdo je Foodlover.cz ?

FoodloverJmenuju se Tereza Sychrová a můj blog vznikl v létě roku 2012 z čisté lásky k jídlu, vášně k vaření a potřeby seberealizace jinde než ve škole a v práci.

Foodlover.cz jsem především já – od malička velká milovnice jídla a všeho, co s jídlem souvisí, mimo to v posledních letech také milovnice cestování, advokátní koncipientka, nenapravitelný nervák, perfekcionista a rozená pečovatelka o své blízké. Všechno se vším souvisí, a tak tyhle moje vlastnosti zároveň hodně utvářejí i podobu blogu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama