zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Moravské koláčky
Autor: Pěkně vypečený blog Moravské koláčky

Moravské koláčky

Hodnoceno: 13x
Nadýchané koláče z kynutého těsta s tvarohovou náplní jsou prostě neodolatelně dobré.
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Do menší misky rozdrobte droždí, přidejte cukr a mléko a společně promíchejte. Přikryjte utěrkou a nechte vzejít kvásek (trvá to přibližně 10–15 minut).
  2. Do velké mísy prosejte mouku, přidejte hotový kvásek, oba druhy cukru, sůl, olej, mléko, žloutky a kůru z citronu.
  3. Za pomoci robota uhněťte hladké těsto (pokud bude během hnětení lepit, přisypejte trochu mouky). Jakmile je těsto uhněteno, zaprašte ho lehce moukou, přikryjte utěrkou a nechte na teplém místě kynout přibližně 1,5 hodiny.
  4. Během kynutí udělejte posypku. Jednoduše smíchejte mouku, moučkový cukr a máslo. Ručně vytvořte drobenku, kterou budete zdobit koláče před pečením.
  5. Dále připravte náplň. Do tvarohu zašlehejte cukr, solamyl a žloutek. Horkovzdušnou troubu předehřejte na 165 °C a připravte si dva velké plechy, které vyložte pečicím papírem. Připravte také žloutek smíchaný s trochou mléka na potření.
  6. Po nakynutí přeneste těsto na moukou posypanou plochu a rozdělte si ho na malé kousky. Každý kousek lehce roztáhněte a lžičkou klaďte tvarohovou náplň, kterou do těsta zabalte. Hotové kuličky pokládejte na plech v dostatečné vzdálenosti od sebe.
  7. Jakmile je všechno těsto zpracováno, každý koláček lehce zmáčkněte polévkovou lžící. Poté je potřete žloutkem smíchaným s mlékem, zasypejte posypkou a pečte přibližně 12–15 minut. Během pečení si připravte máslo s tuzemákem.
  8. Jakmile jsou koláčky upečené, ihned po vytažení je potírejte právě přichystaným máslem s tuzemákem a přendejte je na mřížku, aby vychladly. Před podáváním zaprašte moučkovým cukrem.

Moravské koláčky 2 Foto: Moravské koláčky; foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

reklama

Související témata: Sladké , Česká kuchyně