Rita Ariana Marku

Do páté třídy chodila na základní školu Lyčkovo náměstí, pokračovala poté na Trojském gymnáziu a nedávno odmaturovala na střední odborné škole cestovního ruchu START.

Zatím pracovala pouze na brigádách jako servírka a jako fitness animátorka. Během školního roku je lektorkou zájmových kroužků pro děti na prvním stupni. Má na starosti angličtinu a bojové sporty. Občas dělá instruktorku na příměstském táboře, a když má volno a festivaly jsou v plném proudu, tak pomáhá u strejdy ve stánku s langoši. Dle jejích slov má báječnou rodinu. Její největší štěstí je její sestra Arielka. Máma je srandovní a vždy jí se vším pomůže.

Prababička Dáša je taky úžasná. Chodí k ní ráda na její rizoto a vždy ji ve všem podpoří. Babička a děda bydlí společně s tetou na vesnici, kam za nimi jezdí na grilovačky a vždy se pořádně společně nasmějí. Pokud by vyhrála, tak by jako první vzala svoji malou ségru na obrovskou zmrzlinu. Část by investovala a za zbytek by si koupila nějakou nejlevnější letenku a jela by poznávat novou zemi. Jako zábavu si připraví výrobu super hrdinů z ruliček od toaletního papíru. Tato jídla si vybrala, protože je má ráda.

VSTOUPIT DO DISKUZE

Koníčky, zájmy:
Nejvíc volného času věnuje sportu. V týdnu chodí na tréninky boxu, ráda běhá, tancuje a plave. Každý čtvrtek se věnuje body balancu – snaží se každý den o pohyb. Má ráda kreativní činnosti – kreslí, maluje a má nedělní kurzy keramiky.

Ráda tráví čas s rodinou, kámoši nebo i sama se sebou. Občas sebe samu vezme na rande do kina, na výstavu anebo do přírody. Úplně nejraději ze všeho má cestování.

Charakter:
Zatím je v procesu sebepoznání, ale může o sobě říct, že je sluníčková, trhlá, empatická a občas až příliš laskává duše. Má ráda lidi a baví ji život. Má i své mouchy a na těch se snaží pracovat.

Proč se přihlásila:
Už když jí bylo třináct, tak si řekla, že se jednou přihlásí, a tak si plní svůj malý velký sen. Zároveň si libuje ve výzvách a výstupech ze své komfortní zóny a na to je Prostřeno! ideálním místem.

Co od soutěže očekává:
Nic moc velkého neočekává. Většinou pokud nic neočekává, tak to dopadne nejlépe. Doufá jen, že si společně s ostatními sedne a bude to free style akce.

Co by udělala s výhrou: 
Pokud by vyhrála, tak by jako první vzala svoji malou ségru na obrovskou zmrzlinu. Část by investovala a za zbytek by si koupila nějakou nejlevnější letenku a jela by poznávat novou zemi.

Vztah k vaření:
K vaření má dobrý vztah. Tím, že bydlí sama, tak jí ani nic jiného nezbývá.

Zajímavá historka z vaření:
Nic konkrétního si nevybavuje. Jen nedávno zkoušela tatarák a byl to ten nejhorší, co kdy jedla.

Co nejraději vaří:
Ráda připravuje rychlá, dobrá a nutričně vyvážená jídla, která se dají jíst i další den.

Co jí:
Má ráda prakticky vše.

Co nejí, co by nikdy neochutnala:
Moc nemusí houby, papriku, olivy, těstoviny a špenát.

Určitě ochutná vše, a pokud by jí něco nechutnalo, tak to vyplivne. Má ráda výzvy.

Nejoblíbenější jídlo:
Mezi její nejoblíbenější jídla patří rizoto od její babičky Dáši.

Alergie:
Žádnou alergii na jídlo nemá. Když byla malá, tak měla potvrzení od doktorky, že má alergii na špenát, ale jen proto, že jí ho nutili ve školní jídelně.

Co u stolu nesnáší:
Má ráda hezky prostřený stůl, který je čistý a hoří na něm svíčka, jí s někým, koho má ráda, a u toho si společně povídají.

Motto:
V životě se řídí více motty: „ Dokonalost je v nedokonalosti“. Dalším je je slovenské motto „Kto tlačí príliš, ten sa poserie.“

Soutěžní menu:

Autor článku

Petra Jaroševská

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty