Mixér: Přemek Forejt a spojení s Mekáčem, pálivé kuřecí menu, burger inspirovaný Lionelem Messim nebo prohlídková trasa Radegastu

Dnešní Mixér je zajímavých novinek opravdu plný! Týkají se fastfoodu, stylových burgerů nebo prohlídek plných piva. Určitě si v něm najdete to své, tak čtěte dál!

McDonald’s oznámil největší šéfkuchařskou spolupráci roku

Oblíbený šéfkuchař Přemek Forejt se spojil se sítí restaurací rychlého občerstvení McDonald‘s. Během tříleté spolupráce se tak veřejnost spolu s Přemkem podívá pod pokličku výrobním procesům oblíbených produktů McDonald‘s. Pomyslná funkce „kontrolora kvality“ bude zahrnovat i návštěvy u dodavatelů a testování kvality používaných surovin. Přemkovu cestu a nevšední zážitky napříč světem nejznámější sítě rychlého občerstvení mohou fanoušci sledovat především na sociálních sítích.

Široká veřejnost zná sympatického Přemka Forejta hlavně jako porotce televizní soutěže MasterChef Česko. Své vybrané chutě a bohaté kulinářské zkušenosti zúročuje také v olomoucké restauraci Entreé, kde působí jako šéfkuchař a která se zaměřuje na fine dining. I když je Přemek mistr ve svém oboru, netají se ani tím, že si rád zajde na jídlo do McDonald’s, fanouškem je především hranolků.

Kuřecí nabídka nově i v HOT verzi

Od McDonald’s máme ještě jednu novinku. Přichází s nečekanou limitovanou edicí „pálivých“ kuřecích produktů. V restauracích tak nyní v nabídce nově naleznete nejen pikantní verzi ikonického burgeru McChicken, ale také pálivý Chicken McWrap, Chicken Snack Wrap nebo pikantní McNuggets. Limitovaná nabídka je dostupná do poloviny dubna 2022.

Společnost McDonald’s dlouhodobě a pozorně sleduje trendy v gastronomii i chuťové preference svých zákazníků. Neustále se soustředí na zlepšování zákaznické zkušenosti, a proto svou klasickou nabídku jednou za čas obohacuje také o různé limitované edice.

Hard Rock Cafe představuje nový burger inspirovaný Lionelem Messim

Hard Rock Cafe představuje zbrusu novou položku na menu, Messi Burger, který je součástí probíhající kampaně Hard Rock International „LIVE GREATNESS“ ve spolupráci s fotbalovou legendou Lionelem Messim. Od 1. března je tento kulinářský zážitek, na jehož receptuře se Messi osobně podílel, k dostání v restauracích Hard Rock Cafe po celém světě.

Messi Burger má hned deset delikátních ingrediencí. Když se do něho fanoušci zakousnou, dostanou dvojitou porci mletého hovězího masa, sýr provolone, chorizo, zkaramelizovanou červenou cibuli s pikantní uzenou omáčku Hard Rock podávanou na opečené housce s natrhaným římským salátem a vyzrálými rajčaty. Messi Burger je k dostání za 295 korun.

Pivovar Radegast znovu otevřel prohlídkovou trasu

Návštěvníkům se po několika měsících opět nabízí příležitost naplno si vychutnat zážitek z prohlídky jednoho z nejmodernějších pivovarů v České republice, přímo u zdroje se osvěžit správně hořkým pivem a nahlédnout do historie i současnosti výroby piva v podhůří Beskyd. Pivovar Radegast v Nošovicích u Frýdku-Místku od úterý 1. března znovu otevřel prohlídkovou trasu a v dubnu se do provozu vrátí také oblíbená Radegastova škola čepování piva.

Základní kámen byl v Nošovicích položen v roce 1966, první várku piva uvařil sládek Jaromír Franzl o čtyři roky později. Sládci dodnes zachovávají původní recepturu, která Radegastu zaručuje nezaměnitelnou chuť a výraznou hořkost. Dvouhodinová prohlídka začíná v Návštěvnickém centru – Radegastově svatyni, kde se seznámíte s historií pivovaru, varným procesem a vším, co značka Radegast nabízí. Poté uvidíte varnu zakladatele pivovaru Jaromíra Franzla, kde ve speciální nádrži žijí pivovarští pstruzi a hlídají kvalitu vody, projdete stáčírnu lahví i plechovek, centrální sklad, v pivovarských sklepích se podíváte, jak pivo zraje a dokvašuje. Prohlídka končí ve vyhlídkové věži s orosenou sklenicí zlatavého moku a idylickým výhledem na panorama Beskyd.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty