zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Domácí Harissa
Autor: S vášní pro jídlo Domácí Harissa

Domácí Harissa

Hodnoceno: 21x
Máte-li rádi řízné jídlo, již dávno víte, co harissa. Feferonková omáčka je typická pro blízkovýchodní kuchyni, které dodává tu spalující horkost a úžasnou dráždivost.
do 30 minut

Harissu můžete koupit v obchodě, velmi často je to ale spíš jakási napodobenina. Přitom není nic jednoduššího, než si harissu vyrobit doma, pěkně poctivě. Její intenzita se odvíjí od pálivosti papriček, držte se pravidla, čím menší, tím pálivější. Pokud budete chtít harissu jemnější, nastavujte kapiemi do požadované pálivosti a ochuťte s ní třeba kuře, které upečete, nebo brambory. Sklenička této pálivé omáčky je skvělá i jako jedlý dárek!

 

reklama

Postup

  1. Sušené papričky zalijte vroucí vodou a nechte chvíli nabobtnat. Mezitím si nechte na suché pánvi chvilku opéct suché koření, aby se rozvonělo.
  2. Vodu z papriček slijte, vložte je do vysoké nádoby, přidejte k nim čerstvé papričky a všechny zbylé ingredience včetně koření a ponorným mixérem důkladně rozmixujte najemno. Podle chuti je možné přidat trochu kapie, aby omáčka nebyla tolik pálivá.
  3. Harissu přendejte do uzavíratelné sklenice a skladujte v lednici, kde vydrží opravdu dlouho.

Domácí Harissa  Foto:

Domácí Harissa, foto: S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo Foto:

S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo je inspirativní foodblog, který píše Kaya Kounová Roubíčková.

Dobré jídlo je její velkou vášní, takže není náhoda, že čas ji přivedl k psaní právě o něm. Velmi ráda připravuje jídla nenáročná, zato s maximálně vyladěnými chutěmi.

Na stránkách blogu svasniprojidlo.cz se s vámi dělí o to nejlepší, co v kuchyni vytvořila. Najdete zde rozmanitou kuchyni z celého světa připravenou se špetkou hravosti a hlavně s vášní!

reklama

Související témata: harissa , chili , Chuťovka , Arabská kuchyně