zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Sváteční pohoda s Prima FRESH
Autor: archiv Prima FRESH Sváteční pohoda s Prima FRESH

Užijte si sváteční pohodu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Nové číslo časopisu Prima FRESH plné inspirace, která vám zpříjemní sváteční čas i zimní radovánky, najdete v prodeji již od středy 16. listopadu.
klaram , 14.11.2016

reklama

Opět se blíží období roku, které je protkané tradicemi a zvyky, jež dodržujeme s téměř chirurgickou přesností. Přidat do bramborového salátu jablko? Nemožné! U štědrovečerní hostiny by mohla nastat katastrofa :) Zrovna nedávno jsem vedla diskuzi na téma, jak sladit vánoční zvyky, když spolu dva lidé slaví Vánoce poprvé. Moje kamarádka, která se provdala za kluka ze Slovenska, dělá prostě všechno dvakrát… Pro sebe rybí polévku, pro něj kapustnicu, nechybí kapr se salátem, ale ani pupáky – natrhané placky z kynutého těsta s mákem, mlékem a cukrem, které si přeje její milý.

Vánoce zkrátka žádným velkým změnám ani experimentům nepřejí. I proto jsme jako hlavní téma tohoto čísla vsadili na ty nejtradičnější recepty. A pokud přece jen toužíte alespoň po malých změnách, zkuste nová jídla uvařit rodině během roku a nenápadně se zeptejte, jestli třeba ten nový odlehčený salát není tak dobrý, že by mu to slušelo i ke kaprovi na Vánoce!

Sváteční pohoda s Prima FRESH  Foto:

U čeho se ale můžete trochu odvázat, je cukroví. Samozřejmě, že každá rodina má ve svém repertoáru stálice, které nesmějí chybět. Ale většina z nás každý rok testuje pár nových druhů. Pro inspiraci jsme pro vás vybrali ty nejlepší kousky od šikovných českých foodblogerek. A také jsme připravili výběr nejzajímavějších druhů nepečeného cukroví.

časopis Prima FRESH vánoce 2016 Foto:

Za to můžu trochu já… Nejsem totiž moc na sladké, a jak to moc nejím, tak ani ráda nepeču. Ale pořád můžu udělat nějaké to cukroví bez pečení :) U nás doma se naštěstí role domácího cukráře ujal můj třináctiletý syn Eliáš. Vanilkové rohlíčky dělá tak dobré, že si je od něj objednávají i moje kamarádky, které péct nestíhají. A jeho perník na plech s kakaovo-citronovým krémem je tak skvělý, že si ho dám s chutí i já! O recept jsem Eliho poprosila a v novém Freshi ho také najdete.

V novém Freshi najdete více než 75 nových receptů – například lehké recepty od Zdeňka Pohlreicha a Jamieho Olivera, o své domácí poklady se podělila Karolína Kamberská, předvánoční nebo silvestrovské večírky můžete vylepšit jídly podle světových street food receptů a nechybí ani pořádné masové pečínky a výborné luštěniny…

Vánoce se blíží a je na co se těšit! Doufám, že vám dobré jídlo zpříjemní sváteční chvíle a užijete si dny plné pohody…

Přeji vám ze srdce dobrou chuť i v novém roce.

Klára - podpis Foto: Vaše Klára Michalová

P.S.: Pokud vás některý recept zaujme a doma si ho uvaříte, nezapomeňte jeho fotku sdílet s námi na Instagramu @primafresh a obrázek označte hashtagem #primafresh. Nebo nám obrázek pošlete na mail: fresh@iprima.cz, kam nám můžete napsat i jakékoli jiné postřehy a nápady.

Objednejte si roční předplatné jen za 147 Kč. Získáte 4 čísla za cenu 3 a doručení časopisu přímo do schránky. Více informací najdete zde:

Předplatné Prima FRESH zima 2021

Získejte předplatné časopisu Prima FRESH na celý rok a pěkně ostrý dárek k tomu

Uložit

Uložit

reklama

Související témata: Vánoce , cukroví , časopis Prima Fresh , tradice , vánoční recepty

reklama

Přečtěte si také