zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vařte společně, vařte s chutí: Šťavnatá kachna na sladké marmeládě
Autor: Společně s chutí Vařte společně, vařte s chutí: Šťavnatá kachna na sladké marmeládě

Vařte společně, vařte s chutí: Šťavnatá kachna na sladké marmeládě

V tomto díle pořadu Společně s chutí vás šéfkuchař Marek Pavala spolu se svou kuchyňskou parťačkou Lujzou Schramekovou Garajovou naučí jeden profi recept na kachnu. Hodnotit ho bude Blanka Milfait.

reklama

Víte, kdo vaří nejlepší citronovou marmeládu na světě? Je to "naše" Blanka Milfait, která již osm let kraluje marmeládové branži. Čerstvé ovoce pravidelně sbírá a nakupuje ve svých dvou domovech – české Šumavě a italských Dolomitech. Dokud však nebude situace v Evropě zase ve starých kolejích, tráví Blanka čas pouze v jednom z nich – tom šumavském. 

Jde se vařit!

Když se k Blančiným marmeládám dostal divoký chef Marek Pavala, výstřednost na talíři na sebe nenechala dlouho čekat. Společne s Lujzou si pro Blanku vymysleli promyšlenou šéfkuchařskou specialitku. Jejich kachní prsa, připravená na způsob medium rare steaku, přinesla na talíř pořádnou dávku chuťové extravagance, podtržené omáčkou z Blančiných marmelád podmanivé chuti kiwi a borůvek. Můžete třikrát hádat, zda tento recept královna marmelád kuchařům schválila. Mimochodem, víte, jaký je rozdíl mezi džemem a marmeládou?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Společně s chutí (03)

V dalším díle bude opět maso! Podaří se Markovi a Lujze přesvědčit Ivanu Gáborík, že i v těhotenství si může dopřát hovězí steaky připravené jako medium rare?

Šťavnatá kachna na sladké marmeládě
Autor: Společně s chutí Šťavnatá kachna na sladké marmeládě

 

Kachní prsa s omáčkou z červeného vína

Ingredience:

MASO A OMÁČKA

• 2 ks kachních prsou s kůží
• sůl a čerstvě namletý pepř
• mleté nové koření
• tymián
• červené víno
• máslo
• kuřecí vývar
• borůvková marmeláda
Také budete potřebovat i digitální teploměr.

SALÁT

• hrst oblíbeného listového salátu
• olivový olej
• citronová šťáva
• hrubozrnná hořčice
• kiwi marmeláda

Příprava:

  1. Maso: Kůži na kachních prsou nařízněte. Z obou stran je posypte solí, pepřem a mletým novým kořením. Kachní prsa dejte na studenou pánev kůží dolů, aby se z ní vypekl tuk, a potom je z obou stran opékejte, dokud vnitřek masa nedosáhne teploty 56 °C. Maso tak bude šťavnaté a křehké. Hotová prsa odložte na stranu.
  2. Omáčka: Slijte tuk z pánve a utřete vnitřek například obyčejnou papírovou utěrkou. Vlijte do ní červené víno a přiveďte do varu a odmíchejte výpečky (tzv. deglazujte). Přidejte vývar. Když se tekutina zredukuje přibližně na polovinu, vypněte sporák, přidejte lžičku borůvkové marmelády, studené máslo a zašlehejte. Omáčkou zalijte hotová kachní prsa.
  3. Zálivka na salát: Zálivku na salát připravte smícháním olivového oleje a citronové šťávy v poměru 3 : 1. Přidejte hrubozrnnou hořčici a kiwi marmeládu. Listový salát zalijte zálivkou až těsně před podáváním, do té doby ji udržujte v lednici.
     

reklama

Související témata: společně s chutí , Marek Pavala , kachní prsa

reklama

Přečtěte si také