zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Bramborový salát s matjesy a jablkem
Autor: Klára Michalová Bramborový salát s matjesy a jablkem

S Klárou v kuchyni: Bramborový salát s matjesy a jablkem

Hodnoceno: 1x
Kdykoliv narazím u lahůdkového pultu na krásně červené matjesy naložené v oleji, dostanu chuť na tento báječný salát. Je ideální jako lehká večeře, s kouskem dobrého žitného chleba.
do 10 minut
2–3 porce

reklama

Postup

  1. Vychladlé brambory oloupejte a nakrájejte na půlkolečka. Matjesy nakrájejte na velikost sousta. Okurky nakrájejte na tenká půlkolečka a jarní cibulky na šikmé tenké plátky i se zelenou částí. Jablko nakrájejte na menší kousky i se slupkou.
  2. Všechny ingredience dejte do mísy, zalijte olejem a šťávou z citronu, osolte a opepřete podle chuti a vše jemně promíchejte, aby se brambory nerozpadly.
  3. Salát dozdobte nasekaným čerstvým koprem.

PRIMA TIP: Pokud nemáte rádi kopr, můžete použít hladkolistou petržel nebo pažitku. Ingredience do salátu lze nakrájet i na malé kostičky, chutě se ještě lépe propojí. Pokud vydržíte, salát je mnohem lepší druhý den, když se vše krásně uleží.

Bramborový salát s matjesy a jablkem  Foto: Bramborový salát s matjesy a jablkem; foto: Klára Michalová – @sklarouvkuchyni

S Klárou v kuchyni hlavička Foto:

Vařte s Klárou v kuchyni

Jsem sběratelka chutí! Sbírám chutě, zážitky, novinky, triky, místa i recepty :) A o ty nejlepší se s vámi ráda podělím!

Chcete vědět, kam chodí šéfredaktorka Prima FRESH na obědy, co vaří rodině k večeři a co mlsá u televize? Kde nejradši nakupuje a co nového objevila? Nakoukněte pod pokličku...

Ráda se s vámi podělím o moje oblíbená rychlá jídla, recepty na husté polévky, pomazánky i milovaná jídla z jednoho hrnce či pekáče. Na mém osobním instagramovém účtu @sklarouvkuchyni najdete inspiraci a snad i zábavu. Protože jídlo je radost :)))

reklama