zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Zauzená chilli sůl
Autor: David Turecký pro Naložto Zauzená chilli sůl

Zauzená chilli sůl

Hodnoceno: 0x
Uzená příchuť je letošním hitem, omamnou kouřovou vůni dodá i pokrmům připraveným v troubě nebo lehkým salátům. Skvěle si rozumí s rybou a masem, třeba grilovaným hovězím pupkem.
do 10 minut
1 sklenice (93 ml) porce

reklama

Suroviny (1 sklenice (93 ml) porce)

Postup

  1. Sušené maso nasekejte nahrubo, na kousky menší než 1 cm, a vsypte do misky.
  2. Přidejte sůl, mletou papriku, chilli semínka a pepř a řádně promíchejte. Přesypte do skleničky se šroubovacím uzávěrem. Uzavřete a uchovávejte v suchu.

Tento recept se do knihy nevešel, ale přinášíme vám ho jako bonus! Další neodolatelné recepty do sklenice najdete v této nové kuchařce!

NALOŽ TO – KUJME PI(C)KLE V KUCHYNI

Naložto Foto:

Daniela Turecká

Vášni nakládání propadla před dvěma lety a od té doby plní sklenicemi se slanými chuťovkami spíže vlastní rodiny i přátel. Z původní záliby se časem vyvinul větší projekt s e-shopem vhodných sklenic a doplňků k nakládání a unikátní kuchařka Nalož to, která se jako jediná věnuje nakládání sýrů, zeleniny a nejrůznějších specialit do sklenic.

Daniela pracuje jako produkční a dekor stylistka při focení, a tak se na vzniku kuchařky podílela od začátku do konce, všechna jídla sama připravila i nazdobila na focení, kterého se ujal její manžel – známý fotograf jídla a osobností David Turecký. Z jejich společné vášně pro nakládané dobroty se zrodila kuchařka plná lahůdek ve skle, kterými potěšíte sebe, své blízké i přátele a které především poslouží jako perfektní dárky pro všechny příležitosti.

A pokud byste se náhodou rozhodli s nakládáním na chvíli přestat, Daniela vám ukáže, jak kreativně lze prázdné sklenice využít.

Vydává Došel karamel s. r. o., kniha stojí 299 Kč, více na www.naloz-to.cz

Chcete zkusit další originální dochucovadla  z dílny Naložto?

reklama