zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Zapečené brambory a cibule s masovou směsí
Autor: Sweet pixel blog Zapečené brambory a cibule s masovou směsí

Zapečené brambory a cibule s masovou směsí

Hodnoceno: 0x
Brambory a cibule naplněné vynikající masovou směsí a zapečené se sýrem aneb dnes opět recept na rychlé a chutné jídlo. Hodí se k obědu i k večeři.
do 1 hodiny
2–4 porce

reklama

Postup

  1. Brambory omyjte a uvařte ve slupce doměkka. Dvě cibule oloupejte a celé je uvařte společně s bramborami doměkka.
  2. Na rozehřátém oleji orestujte nadrobno nakrájenou cibuli a česnek. Přidejte na kostičky nakrájenou slaninu a mleté maso a osmahněte je do hněda.
  3. Do základu na omáčku přidejte rajčata, protlak a vývar a za stálého míchání vařte asi 30 minut, dokud směs nezhoustne.
  4. Brambory svrchu nařízněte a lehce rozevřete. U cibule odřízněte vrchní část a lžičkou vydlabejte vnitřek. Brambory a cibule naplňte masovou směsí. Posypte nastrouhaným sýrem a v troubě zapečte. Podávejte s jarní cibulkou.

Zapečené brambory a cibule s masovou směsí  Foto: Sweet pixel blog

Zapečené brambory a cibule s masovou směsí. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama