zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vláčné jablečné vdolky
Spouštím video za 5s.

Vláčné jablečné vdolky

Hodnoceno: 0x
Vůně a především chuť čerstvých vdolků je zkrátka nenahraditelná. Tentokrát můžete vyzkoušet přimíchat do těsta strouhaná jablka, výsledné vdolky budou krásně vláčné! :)
do 2 hodin

Kulinární pořad Karolína, domácí kuchařka sledujte každou neděli na Prima LOVE!

reklama

Suroviny

Postup

  1. Droždí rozdrobte do mísy, přidejte lžíci moučkového cukru, rozmíchejte a počkejte, až se droždí působením cukru rozpustí.
  2. Pak vmíchejte 100 g mouky, 200 ml mléka, rozmíchejte na kaši, zakryjte utěrkou a nechte cca 15 minut na teplém místě, až pěkně vzejde kvásek. Po částech vmíchejte zbylou mouku a cukr, ve zbylém mléce rozšlehejte vajíčko a přidejte ho také do těsta.
  3. Přisypte špetku soli. 100 g másla rozpusťte v kastrůlku, nechte lehce zchladnout a také zapracujte do těsta. Těsto posypte troškou mouky, přikryjte utěrkou a nechte cca hodinu kynout.
  4. Mezitím si nastrouhejte jablka (můžete je předtím oloupat, máte-li radši bez slupky, já ovšem používám i slupku). Vmíchejte je do vykynutého těsta.
  5. V pánvi rozpalte cca 2 cm rostlinného oleje. Když je dost horký, mokrýma rukama tvarujte kouličky cca velikosti mandarinky, vkládejte je do pánve a každou mírně smáčkněte lžící.
  6. Po několika minutách budou z jedné strany zlatavé – pak je otočte a opečte i z druhé. Zatímco se vdolky opékají, smíchejte tvaroh s medem a v kastrůlku rozpusťte zbytek másla.
  7. Ještě horké vdolky vysušte papírovou utěrkou, potřete rozpuštěným máslem (tuto proceduru můžete vynechat, ale je to škoda...), na horní stranu rozetřete trochu povidel a ozdobte bohatou čepicí medového tvarohu. Ihned podávejte.  

Vláčné jablečné vdolky 2 Foto: Vláčné jablečné vdolky; foto: archiv FTV Prima / Karolína domácí kuchařka

reklama

Sledujte celou epizodu