zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vláčné jablečné vdolky
Spouštím video za 5s.

Vláčné jablečné vdolky

Hodnoceno: 0x
Vůně a především chuť čerstvých vdolků je zkrátka nenahraditelná. Tentokrát můžete vyzkoušet přimíchat do těsta strouhaná jablka, výsledné vdolky budou krásně vláčné! :)
do 2 hodin

Kulinární pořad Karolína, domácí kuchařka sledujte každou neděli na Prima LOVE!

reklama

Suroviny

Postup

  1. Droždí rozdrobte do mísy, přidejte lžíci moučkového cukru, rozmíchejte a počkejte, až se droždí působením cukru rozpustí.
  2. Pak vmíchejte 100 g mouky, 200 ml mléka, rozmíchejte na kaši, zakryjte utěrkou a nechte cca 15 minut na teplém místě, až pěkně vzejde kvásek. Po částech vmíchejte zbylou mouku a cukr, ve zbylém mléce rozšlehejte vajíčko a přidejte ho také do těsta.
  3. Přisypte špetku soli. 100 g másla rozpusťte v kastrůlku, nechte lehce zchladnout a také zapracujte do těsta. Těsto posypte troškou mouky, přikryjte utěrkou a nechte cca hodinu kynout.
  4. Mezitím si nastrouhejte jablka (můžete je předtím oloupat, máte-li radši bez slupky, já ovšem používám i slupku). Vmíchejte je do vykynutého těsta.
  5. V pánvi rozpalte cca 2 cm rostlinného oleje. Když je dost horký, mokrýma rukama tvarujte kouličky cca velikosti mandarinky, vkládejte je do pánve a každou mírně smáčkněte lžící.
  6. Po několika minutách budou z jedné strany zlatavé – pak je otočte a opečte i z druhé. Zatímco se vdolky opékají, smíchejte tvaroh s medem a v kastrůlku rozpusťte zbytek másla.
  7. Ještě horké vdolky vysušte papírovou utěrkou, potřete rozpuštěným máslem (tuto proceduru můžete vynechat, ale je to škoda...), na horní stranu rozetřete trochu povidel a ozdobte bohatou čepicí medového tvarohu. Ihned podávejte.  

Vláčné jablečné vdolky 2 Foto: Vláčné jablečné vdolky; foto: archiv FTV Prima / Karolína domácí kuchařka

reklama

Sledujte celou epizodu