zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Quiche Lorraine
Autor: Hermína / Prima Quiche Lorraine

VIDEO: Quiche Lorraine

Hodnoceno: 0x
Klasický lotrinský quiche je pravým klenotem francouzské kuchyně. Lahodná náplň s uzenou slaninou, opečenou cibulí se sýrem a smetanou je zkrátka dokonalá. Šéf vám tentokrát předvede, že tuhle dobrotu zvládnete připravit i na venkovním grilu!
do 1 hodiny
1 koláč porce

Upečte si Quiche Lorraine na grilu podle videoreceptu přímo se šéfem:

reklama

Postup

  1. Máslo smíchejte s moukou, osolte a vytvořte těsto. Vyválejte ho a pomocí válečku přeneste do formy. Přečnívající kraje odstraňte. Dno těsta propíchejte vidličkou, vložte pomačkaný pečicí papír a vysypte suchou rýží nebo fazolemi. Dejte péct na 180 stupňů.
  2. Na gril vložte kastrůlek, rozpusťte v něm máslo a orestujte nakrájenou slaninu. Po chvíli přidejte nakrájenou bílou a červenou cibuli, pepř, muškátový oříšek a tymián. Podlijte bílým vínem, dosolte a promíchejte.
  3. Upečený korpus naplňte směsí se slaninou a cibulí, vložte zpátky na gril a vlijte rozmíchaná vejce se smetanou. Navrch posypte parmazánem a nechte zapéct zhruba na 20 minut.
  4. Koláč nakrájejte, nandejte na talíř a posypte nakrájenou pažitkou.

Quiche Lorraine  Foto:

Quiche Lorraine  Foto: Quiche Lorraine; foto: Hermína / Prima

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! III. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Sledujte každou neděli v 18.00 na Primě! Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

 

reklama