zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vepřové kotlety s meruňkami, červeným zelím a sýrem s modrou plísní
Autor: Plech plný dobrot Vepřové kotlety s meruňkami, červeným zelím a sýrem s modrou plísní

Vepřové kotlety s meruňkami, červeným zelím a sýrem s modrou plísní

Hodnoceno: 0x
V tomto efektním, ale jednoduchém pokrmu se snoubí sladké suroviny se slanými a pikantními a vytvářejí naprosto perfektní výslednou kombinaci. Ponecháním kosti u vepřového masa dosáhnete bohatší chuti, avšak nesmíte zapomenout použít dostatek soli a pepře. Chuť bude opravdu skvělá!
do 1 hodiny
4 porce

Článek

Pečínka na česneku s houbami Foto:

Výborné recepty, kde má hlavní slovo vepřová krkovice – připravte grily!

Plátky vepřové krkovice neodmyslitelně patří k letnímu i prvnímu jarnímu grilování. Z tohoto kousku masa si ale můžete připravit řadu dalších dobrot jako například burger,...

reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 200 ºC. Vyložte pečicí plech alobalem.
  2. Ve velké míse smíchejte zelí, ¼ hrnku oleje, ocet a důkladně osolte a opepřete. Poté zelí umístěte do rovnoměrné vrstvy na jednu stranu připraveného plechu. Nyní do stejné mísy dejte meruňky a promíchejte je s olejem a octem, který v míse zůstal. Potom je rozkrojenou stranou nahoru položte na vrstvu zelí.
  3. Obě strany vepřových kotlet potřete 2 lžícemi oleje, dobře osolte a opepřete a dejte je na druhou stranu připraveného plechu.
  4. Pečte, dokud vám teploměr vložený doprostřed kotlety neukáže teplotu 63 ºC a dokud zelí nezměkne „na skus“. Bude to trvat asi 35–40 minut. Na posledních 5 minut pečení posypejte zelí a meruňky sýrem s modrou plísní. Poté nechte pokrm chvilku odpočívat a následně podávejte.

Plech plný dobrot Foto: Plech plný dobrot

Kate McMillan

Lahodná jídla, která můžete jíst rukama

Tato kuchařka obsahuje recepty na zdravé a chutné pokrmy, pro jejichž přípravu vám bude stačit jediný kus nádobí, a sice pořádně velký plech.

Najdete zde více než 50 receptů na plnohodnotná výživná jídla z nejrozmanitějších ingrediencí. Snadná příprava a lahodná chuť: to jsou hlavní triumfy této kuchařky.

Vydalo nakladatelství Omega.


reklama