zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Toskánské smažené kuře
Autor: Kublanka.cz Toskánské smažené kuře

Toskánské smažené kuře

Hodnoceno: 7x
Holdujete smaženým kuřatům z KFC a podobným pochutinkám? Tentokrát tu pro vás máme tuto legendární chuťovku v italském stylu, hezky s typickými voňavými bylinkami. Zkuste toskánské smažené kuře!
do 1,5 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. V uzavíratelné misce smíchejte nasekaný rozmarýn s bobkovým listem, plátky česneku, citronovou šťávou a olivovým olejem.
  2. Přidejte kuřecí kousky a důkladně je v marinádě obalte. Misku uzavřete a maso nechte minimálně 1 hodinu marinovat v chladničce. 
  3. Pečicí troubu předehřejte na 140 °C. Do středu trouby umístěte pečicí rošt s plechem, do kterého bude odkapávat přebytečný tuk. 
  4. Ve velké pánvi nebo fritovacím hrnci rozehřejte vysokou vrstvu oleje na cca 150 °C. Naložené kousky masa obalte v mouce a následně v prošlehaných vejcích.
  5. Obalené kousky postupně smažte v rozpáleném oleji dozlatova přibližně 15 minut. Osmažené maso zbavte přebytečného oleje na papírové utěrce, poté ho přendejte na pečicí roš a udržujte v teple do podávání. 
  6. Podávejte posypané vločkovou solí a s klínky citronu. 

reklama

Kublanka
Blanka a Jakub Kardovi

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.