zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tofu omeleta s brokolicí
Autor: Jak jíme zdravě na jaře Tofu omeleta s brokolicí

Tofu omeleta s brokolicí

Hodnoceno: 3x
Přísně puristicky vzato se nejedná o omeletu, ale o typ svítku, zajímavou alternativu, ve které vejce nahrazuje tofu, špaldová mouka a mléko. Příprava je ale podobně rychlá a jednoduchá a chuť neutrální, takže v ní perfektně vynikne křupavá brokolice, bylinky a parmazán.
do 30 minut
548 kcal
3 porce

reklama

Postup

  1. Tofu nakrájejte na větší kousky a rozmixujte ho v mixéru typu kutr nebo na smoothie se špaldovou moukou, mlékem, tymiánem, rozmarýnem, majoránkou, solí a pepřem dohladka. Brokolici rozdělte na růžičky a nakrájejte na čtvrtky. 
  2. Na nepřilnavé pánvi rozehřejte 1 lžičku oleje, vlijte do ní naběračkou třetinu rozmixované směsi, posypte třetinou nakrájené brokolice a opékejte na středním stupni 2–3 minuty, pak obraťte a dopečte 1,5–2 minuty z druhé strany. Přesuňte na talíř a stejným způsobem připravte zbylé dvě omelety. 
  3. Hotové omelety posypte strouhaným parmazánem, špenátem a výhonky červeného zelí a podávejte s plátkem kvasového chleba.

PRIMA TIP: Vhodnější tip brokolice je speciální druh tzv. bimi brokolice, která je křehčí a rychleji se propeče. Vznikla křížením klasické brokolice a čínského zelí, v chuti lehce připomíná zelený chřest. Obsahuje více zinku, kyseliny listové a vitaminu C než její větší příbuzná. Koupíte ji například na Titbit.cz

Tofu omeleta s brokolicí
Autor: Jak jíme zdravě na jaře Tofu omeleta s brokolicí

reklama

Jak jíme zdravě na jaře
Petr Novák, Barbora Lundgren, Barbora Hlubučková

Poslední kniha ze série Jíme zdravě po celý rok představuje jarní sezonu v celé její kráse čerstvých bylin, první zeleniny, různých salátů a drobného ovoce. Barevnost a vitaminy dodávají i klíčky a mikrozelenina, kterou si můžete vypěstovat i v truhlíku za oknem.

Petr Novák, Barbora Lundgren a Barbora Hlubučková, autoři populárního blogu Fitrecepty i zdravých kuchařek, opět dokázali, že kreativita a chuť jíst zdravě a zároveň lahodně je nepochybně možná, stačí jen chtít.

Jimezdrave.cz

Související témata: omeleta , tofu , brokolice , bez masa , Malá jídla