reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Tiramisu jako dort
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Tiramisu jako dort

Tiramisu jako dort

Hodnoceno: 0x
Asi není žádný milovník sladkého, který by nemiloval tiramisu. Zkuste ho v podobě efektního dortu a jedno oko nezůstane suché. Ano, vážně nebudete muset péct!
do 30 minut
10-12 porcí

reklama

Recepty na další slavnostní dezerty najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH:

Článek

Zimní číslo časopisu Prima FRESH Foto:

Užijte si krásné svátky i zimní radovánky s novým číslem časopisu Prima FRESH

Poslední letošní číslo časopisu Prima FRESH vás provede obdobím adventu i oslavami Vánoc a konce roku. Stejně tak v něm najdete i recepty, které vás zahřejí a zpříjemní...

reklama

Postup

  1. Sušenky a máslo rozšlehejte v robotu na hutnou směs. Vymačkejte jí po dně a stěnách (oválné) formy (o objemu 1,5 l) a dejte na 10 minut do ledničky, aby základ zpevněl. Nádobu robota vymyjte, dejte do ní čokoládu a rozsekejte ji na drobné kousky.
  2. Kávu a smetanu svařte v silnostěnném kastrůlku těsně pod bod varu. Sejměte z plotny, vsypte nasekanou čokoládu a nechte 5 minut stát, pak promíchejte na hladký krém. Vlijte na základ do formy a dejte na 3 až 4 hodiny do ledničky, aby krém ztuhl.
  3. Smetanu a mascarpone ušlehejte v míse do polotuha (až se tvoří měkké špičky). Přesuňte do cukrářského sáčku (nebo silného plastového, kterému ustřihnete roh). Ozdobně nastříkejte na čokoládový krém a vše ještě poprašte kakaem.

Tiramisu jako dort  Foto: Tiramisu jako dort , Foto: L.A. CREATIVE FOOD

Pravé Tiramisu podle Itala

Pravé Tiramisu podle Itala

reklama

reklama