zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Švestkový koláč s mákem a tvarohem
Švestkový koláč s mákem a tvarohem

Švestkový koláč s mákem a tvarohem

Hodnoceno: 6x
Švestkový koláč je podzimní klasika. Tento v sobě nemá žádný cukr, každopádně pokud ho chcete mít přírodně sladší, poklaďte švestkami i samotný korpus a až na něj přidejte tvaroh a mák.
do 1,5 hodiny
12 porcí

reklama

Suroviny (12 porcí)

Tvarohová vrstva:

Maková vrstva:

Ovocná náplň:

Postup

  1. Kešu rozmixujte do hladké moučky a vložte do mísy. Přidejte kypřicí prášek, vanilku a citronovou kůru a promíchejte.
  2. Přidejte zbývající ingredience a společně míchejte, dokud nevznikne hladké těsto. Mezitím si předehřejte troubu na 175 °C. Všechny ingredience na tvarohovou náplň vložte do misky a smíchejte.
  3. Stejně tak všechny ingredience na makovou náplň vložte do další mísy (nebo do nádoby kuchyňského robota) a smíchejte je do hladké hmoty.
  4. Švestky omyjte a rozkrojte napůl. Do koláčové formy o průměru 22 cm vlijte nejdříve těsto na korpus. Poté pomocí lžíce rozmístěte střídavě tvaroh a mák a na ně pak vyskládejte švestky.
  5. V hrnečku smíchejte máslo se skořicí a hotovou směsí švestky potřete. Vložte do trouby a pečte 30–40 minut.
  6. Doba pečení se může lišit dle typu trouby. Hotový koláč nechte při pokojové teplotě vychladnout a poté vložte ještě alespoň na hodinu do lednice.
Švestkový koláč s mákem a tvarohem
Autor: Janina Černá / Cukrfree Švestkový koláč s mákem a tvarohem

reklama

Cukrfree
Janina Černá

Janina Černá, známá foodblogerka a autorka dvou výtečných kuchařek, neměla cestu, jejímž cílem je zdravé stravování, způsob života a udržení si správné váhy a hezké postavy, lehkou.

Ta její vedla přes pubertální přesvědčení o vlastní nadváze až k poruše příjmu potravy, s níž bojovala několik let stejně jako s nejrůznějšími „zaručenými“ dietami, až k poznání, že pro ni je tím pravým směrem zbavení se závislosti na cukru.

Její vlastní blog CukrFree.cz, v jehož názvu se uchýlila k prvotnímu nápadu, vznikl jako vyjádření potřeby předat nabyté informace a zkušenosti i ostatním (a pozor, najdete tu opravdu dostatečné množství sladkostí, jako jsou brownies, cheesecake nebo různé dorty včetně obměn bez mléčných výrobků či v raw verzích). O tom, že s elánem a přesvědčením tvořený web zaplnil díru na trhu bezezbytku, svědčí nejen obrovské množství fanoušků ale i to, že kuchařky z něj vyšlé jsou velmi úspěšné.

Související témata: Sladké