zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Sušenky s čokoládovými peckami
Autor: kuchařka Čokoláda Sušenky s čokoládovými peckami

Sušenky s čokoládovými peckami

Hodnoceno: 1x
Tyto sušenky nepečte moc dlouho, jelikož by si měly uvnitř zachovat podobnou texturu jako karamela. Těsto si můžete rozdělit na několik porcí, zamrazit je a sušenky péct postupně podle potřeby.
do 30 minut
50 ks porcí

reklama

Suroviny (50 ks porcí)

Postup

  1. Troubu předehřejte na 170 °C a plech vyložte pečicím papírem nebo silikonovou podložkou. Elektrickým mixérem s plochým šlehačem na střední výkon smíchejte máslo s cukrem a vanilkovou pastou. Přidejte vejce a dobře promíchejte. Poté přisypte mouku, prášek do pečiva a skořici a znovu promíchejte. Nakonec přidejte čokoládové pecky (pokud by byly příliš velké, nahrubo je nasekejte) a míchejte, dokud se ingredience nespojí, ale nepřežeňte to, aby se pecky příliš nerozdrobily.
  2. Lžící nabírejte kopečky směsi a pokládejte na plech asi 2 cm od sebe. Dejte si záležet, aby všechny sušenky byly zhruba stejně velké, upečou se pak za stejnou dobu. Pečte 8–10 minut, poté je vyjměte z trouby, přesuňte na mřížku a nechte chladnout při pokojové teplotě. Uchovávejte v uzavíratelné nádobě při pokojové teplotě, vydrží vám tak až dva týdny.

Sušenky s čokoládovými peckami  Foto: Sušenky s čokoládovými peckami; foto: kuchařka Čokoláda

Čokoláda

Čokoláda Foto:

Kirsten Tibballs

Pro všechny, kdo mají rádi čokoládu, jsou tu sladké, netradiční recepty, klasické i současné. Kirsten Tibballs, šéfkuchaři přezdívaná "australská královna čokolády", provozuje školu pro domácí kuchaře, kteří chtějí ovládnout jemné umění čokolády a cukrářství. Její dlouholeté zkušenosti učitelky jí umožnily shromáždit tuto úžasnou sbírku receptů pro všechny, kteří si rádi dají něco sladkého na zub a kteří chtějí ohromit své přátele a rodinu pečlivě připravenými pokrmy z čokolády. Čokoláda je vždy hlavní ingredience každého receptu.

Recepty jsou rozdělené do tří kategorií: lehké, středně těžké a obtížné. Kirsten pečlivě krok za krokem popisuje celou přípravu a doprovází ji mnoha fotografiemi, takže budete mít dokonalý přehled o celé přípravě. Čokoládové brownies, sušenky s kokosem či malinami, čokoládové koláče, karamelová nebo čokoládová pěna, čokoládový crème brûlée, mléčné čokoládové medové pralinky... To je čokoláda! Svůdná, nádherná, nejlepší!

Nakladatelství Omega, 499 Kč

reklama