zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Skandinávský bramborový salát
Autor: Kublanka.cz Skandinávský bramborový salát

Skandinávský bramborový salát

Hodnoceno: 1x
Už máte po vánočním hodování chuť na bramborový salát? Můžete klidně vyzkoušet verzi z mrazivého severu! Skandinávský bramborový salát je plný skvěle namarinované cibule a bezvadně ho ovoní charakteristický kopr.
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Brambory důkladně omyjte kartáčkem pod studenou tekoucí vodou. Poté je v hrnci uvařte ve slupce doměkka. Uvařené brambory ihned sceďte a nechte je mírně vychladnout.
  2. Mezitím v malém hrnci přiveďte k varu za stálého míchání bílý vinný ocet s celým pepřem, koriandrem a cukrem krupicí.
  3. Jakmile se cukr zcela rozpustí, stáhněte z ohně a horkým octem přelijte na kolečka nakrájenou červenou cibuli v misce. Cibuli nechte 30 minut marinovat.
  4. V salátové míse smíchejte zakysanou smetanu s hrubozrnnou hořčicí, přidejte 1 lžičku octového nálevu z cibule a podle chuti osolte a opepřete. Dobře promíchejte.
  5. Vychladlé brambory nakrájejte i se slupkou na čtvrtiny a jemně je promíchejte s hořčičným dresinkem. Cibuli sceďte a spolu s nakrájenými vejci je přidejte do bramborového salátu. Dochuťte solí a pepřem. Podávejte posypané čerstvým koprem.

Skandinávský bramborový salát 2 Foto: Skandinávský bramborový salát; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma, Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

reklama

Související témata: Skandinávská kuchyně