reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Salát se šunkou jamón ibérico
Autor: Škoda nevařit Salát se šunkou jamón ibérico

Salát se šunkou jamón ibérico

Hodnoceno: 0x
Španělská kuchyně je plná osvěžujících a výtečných jídel. Ačkoliv zima je spíše obdobím pro syté a vydatné pokrmy, zkuste si občas připravit něco lehčího, po salátu s touto španělskou šunkou se budete cítit skvěle.
do 10 minut
2 porce

reklama

reklama

Postup

  1. Očistěte všechny druhy salátu, pro které jste se rozhodli, a natrhejte je do mísy. Přihoďte cibulovou nať, pokrájená rajčata i zelí a kuličky hrášku.
  2. Kapary omyjte, rozmělněte a dejte zvlášť do hrnečku (s množstvím opatrně, jsou velmi slané), zakápněte je olejem, citronovou šťávou, pak je opepřete a osolte. Vše pečlivě smíchejte a podle potřeby dochuťte. Zálivku vlijte do salátu a jemně promíchejte.
  3. Nakonec přidejte plátky fantastického jamón ibérico. Salát podávejte na talíři nebo v malých miskách s kouskem opečené bagety.

Salát se šunkou jamón ibérico Foto: Škoda nevařit

Salát se šunkou jamón ibérico. Foto: Škoda nevařit

 

Škoda nevařit, Foto: Škoda nevařit: Kuchařka plná hudby

Osmmnáctiletý Martin Škoda vaří už dobrých osm let a pro své vrstevníky napsal kuchařku plnou skvělých receptů a hudby.

Každé jídlo je připraveno s ohledem na potřeby a možnosti náctiletých a je doprovázeno songem, který správně doladí atmosféru při i po vaření. Marty, jehož múzou je slavný Jamie Oliver, ale nevaří jen pro mladé – jeho originální jídla nadchnou všechny generace.

Knihu Martina Škody „Škoda nevařit – Kuchařka plná hudby“ vydalo nakladatelství Smart Press a u dobrých knihkupců ji koupíte za 399 Kč.

reklama