zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Raw vanilkový jogurt s ovocem
Autor: Hravě o živé stravě Raw vanilkový jogurt s ovocem

Raw vanilkový jogurt s ovocem

Hodnoceno: 0x
Nemusíte z živé stravy udělat dogma, stačí, když se zamyslíte na tím, co jíte, a prostřednictvím jednoduchých receptů oživíte běžný rodinný jídelníček. Zkuste třeba tento "živý" jogurt, který je vhodný pro děti od 12 měsíců.
do 10 minut
3–4 porce

Další inspiraci můžete najít například v knize Hravě o živé stravě, která je první odbornou publikací v českém jazyce zaměřující se komplexně na vitariánství, veganství a vegetariánství u dětí.

reklama

Postup

  1. Všechny ingredience rozmixujete ve vysokorychlostním mixéru dohladka. Nechte jogurt zhruba 24 hodin zrát při pokojové teplotě a poté uskladněte v chladničce. Ozdobte ovocem a případně doslaďte dle chuti.
  2. Prima tip: Jogurty můžete připravit také z makadamových nebo vlašských ořechů. Ostatní druhy ořechů je lepší pro krémovější konzistenci smíchat s kešu. V případě alergie na kešu můžete použít mandle.

Raw vanilkový jogurt s ovocem  Foto:

Raw vanilkový jogurt s ovocem, foto: Hravě o živé stravě

Hravě o živé stravě 3 Foto:

Více podobných receptů najdete v knize Hravě o živé stravě, která je první odbornou publikací v českém jazyce zaměřující se komplexně na vitariánství, veganství a vegetariánství u dětí. Obsahuje přes 60 raw veganských, ale také vegetariánských a vitariánských receptů seřazených podle věku, kdy je vhodné je dětem začít podávat. Autorkou knihy je Eva Hájková, MPH, MBA, maminka dvou dětí a specialistka v preventivní medicíně a výživě.

O autorce

Eva profesně působila v Londýně, kde více než 8 let pracovala pro veřejné zdravotnictví jako konzultantka v preventivní medicíně. V roce 2013 se s celou rodinou přestěhovali do Austrálie, kde momentálně žijí, cestují po světě, věnují se naplno dětem a duchovnímu rozvoji. Eva je propagátorkou nejenom vitariánství, ale i přirozených porodů a čistého způsobu života (bez chemikálií a toxinů). S manželem pořádají holistické ozdravné pobyty v Austrálii, které nabízejí otevřeným lidem zajímajícím se o tento životní styl.

Přečtěte si zajímavý rozhovor s autorkou knihy:

Hravě o živé stravě

Hravě o živé stravě

reklama