návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Rajčata po provensálsku

4 porce
do 1 hodiny
Rajčata po provensálsku
Rajčata po provensálsku Autor: Jednoduchá kuchyně
Řada receptů předpisuje rychlé pečení rajčat v hodně horké troubě, jenže pak vzniká ten problém, že zůstanou vodnatá. Za mnohem lepší považuji pozvolné pečení, díky němuž se voda vypaří a chuť rajčat se zkoncentruje.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Všechna rajčata zbavte stopek, vodorovně rozpůlte a odstraňte zevnitř semena. Půlky potřete uvnitř česnekem a plochou stranou navrch naskládejte do zapékací mísy. Posypte je petrželí a strouhankou, vtlačte je do prohlubní v rajčatech, a pak osolte a popepřte.
  2. Troubu nastavte na 180 °C/ plyn stupeň 4 a rovnou dovnitř dejte mísu s rajčaty (předehřívání není zapotřebí).
  3. Pečte asi 1 hodinu, dokud rajčata nevypadají scvrkle a seschle. Podávejte horké nebo teplé.
Reklama

Rajčata po provensálsku Foto: Jednoduchá kuchyně

Rajčata po provensálsku, Foto: Jednoduchá kuchyně

Jednoduchá kuchyně

Jednoduchá kuchyně

James Peterson

V nové kuchařce z nakladatelsví Ikar nejdete více než 200 pokrmů, které za necelou hodinu servírujete na stůl. Bohatý pramen námětů pro zaneprázdněné domácí kuchaře a vynalézavé možnosti pro všední večeře, rychlé a snadné snídaně, pohoštění na party nebo dezerty vykouzlené na poslední chvíli.

Každodenní kuchařská rutina povznesená do říše vynikajících jídel, která nemusí být ani složitá ani časově náročná. S neocenitelnými obměnami šéfkuchaře může každý sebejistě nahradit obtížně dostupné přísady sortimentem, jenž má běžně po ruce.

Rady, jakými základními potravinami zásobit spíž, abyste si každodenní vaření usnadnili. Tipy, jakou nenahraditelnou kuchyňskou výbavu si pořídit. Zdroj inspirace pro všechny, kteří chtějí doma vařit jednoduše: pro nováčky i zkušené borce, lidi věčně v časové tísni i ty, kteří si mohou dovolit volné tempo, povahy ležérní i vážné.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama